Mikre, nie znaczy słabe - głośniki SoundScience Qb

Marka SoundScience jest mało znana w Polsce, ale mikrogłośniki tej firmy zostały docenione zagranicą. Co nowego wnoszą kolejne maluchy, oznaczone jako Qb-M i Qb-dual?

SoundScience Qb-Dual (fot. What Hi-Fi)
SoundScience Qb-Dual (fot. What Hi-Fi)
Kamil Homziak

31.10.2011 22:50

Marka SoundScience jest mało znana w Polsce, ale mikrogłośniki tej firmy zostały docenione zagranicą. Co nowego wnoszą kolejne maluchy, oznaczone jako Qb-M i Qb-dual?

Oba z nich potrafią odtwarzać dźwięk bezprzewodowo, przez Bluetooth, z tym że pierwszy z nich to głośnik mono, a drugi - zestaw stereo. Qb-M ma wbudowany akumulator (podobno ma wystarczyć na 30 dni), natomiast Qb-dual zasilany jest z portu USB komputera, gdzie pełni też rolę karty dźwiękowej.

Na obudowie próżno szukać jakichkolwiek przycisków - sterowanie głośnością odbywa się z poziomu komputera czy odtwarzacza muzyki. Jest natomiast złącze microUSB, które przyda się do aktualizacji oprogramowania wewnętrznego. Ceny? Model mono wyceniono na 50 funtów (około 250 zł), a droższy na dwukrotność tej sumy. Oba zestawy prawdopodobnie będą wkrótce dostępne w Amazon, można będzie więc zamówić je do Polski. W przyszłym roku firma ma zamiar wypuścić inne modele bezprzewodowych głośników i słuchawek - pozostaje tylko czekać.

Źródło: What HiFi

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.