Mobilne promienie słoneczne. Gadżet w sam raz na zimę [wideo]

To co widzicie na powyższym zdjęciu to zupełne przeciwieństwo okularów przeciwsłonecznych. Zamiast ograniczać ilość światła, które dociera do naszych oczu, mają za zadanie rozświetlić je. Pytanie tylko, komu właściwie przyda się tak dziwaczny wynalazek?

Mobilne promienie słoneczne. Gadżet w sam raz na zimę [wideo]
Grzegorz Nowak

To co widzicie na powyższym zdjęciu to zupełne przeciwieństwo okularów przeciwsłonecznych. Zamiast ograniczać ilość światła, które dociera do naszych oczu, mają za zadanie rozświetlić je. Pytanie tylko, komu właściwie przyda się tak dziwaczny wynalazek?

Czy zdarza wam się, że wpadacie w ponury nastrój wraz z nadejściem zimy? Zimna i ponura aura może wpływać na samopoczucie i jest to fakt potwierdzony naukowo - nazywany sezonowym zaburzeniem nastroju. Mając na uwadze walkę z tą dolegliwością, grupa projektantów z Danii postanowiła znaleźć proste lekarstwo.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/12/120811_rg_ReverseSunglasses_01.jpg)

SEQINETIC to urządzenie przypominające okulary, które zamiast szkieł posiadają diody LED. Dzięki rozproszeniu światła, oczy zostają naświetlone, co ma poprawić samopoczucie osoby noszącej ten wynalazek. Pomysł może się wydawać niedorzeczny, jednak do leczenia zimowej depresji często wykorzystuje się fototerapię. Jak zapewniają twórcy - wystarczy 30 minut dziennie ze "słonecznymi okularami" na nosie, aby mieć znacznie więcej energii w czasie zimy.

Finalizacja projektu zależy od zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Wpłacając już 55 dolarów można sobie zapewnić jeden egzemplarz okularów dla siebie. Do końca zbiórki pozostało 11 dni i jak na razie zebrano prawie połowę z potrzebnej kwoty 8 tys. dolarów. Myślicie, że to dobry pomysł na walkę z zimową depresją? A może znacie jakieś inne, znacznie prostsze sposoby?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.