Pac‑Man rodem z XIX wieku?

Nie po raz pierwszy fani Pac-Mana zaskakują swymi pomysłami. Co powiecie na maszynę, która pozwoli zagrać w ten klasyczny komputerowy tytuł, tyle że bez użycia komputera?

Mechaniczny Pac-Man
Mechaniczny Pac-Man
Grzegorz Nowak

10.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:12

Nie po raz pierwszy fani Pac-Mana zaskakują swymi pomysłami. Co powiecie na maszynę, która pozwoli zagrać w ten klasyczny komputerowy tytuł, tyle że bez użycia komputera?

Co prawda zanim Pac Machina zostanie ukończona, minie jeszcze sporo czasu, ale warto przyjrzeć się powstającemu projektowi i pierwszym efektom pracy konstruktora.

Pomysł na stworzenie mechanicznej wersji Pac-Mana zrodził się w głowie Jonathana M. Gubermana, mieszkającego w Toronto. Kanadyjczyk, który zajmował się między innymi inżynierią biomedyczną, biologią molekularną, animacją komputerową i programowaniem, prowadzi blog, na którym prezentuje swoje pomysły i ciekawe konstrukcje.

Prototyp Pac-Mana
Prototyp Pac-Mana

Pac Machina ma być próbą odwzorowania klasycznej gry w formie mechanicznego (a raczej elektro-mechanicznego) urządzenia. Pierwszym krokiem na długiej drodze do ukończenia tego pomysłowego dzieła było stworzenie głównego bohatera - Pac-Mana. Dzięki konstrukcji z kół zębatych żółty stworek "pożera" tak samo jak oryginał z gier wideo.

Prototyp głównego bohatera, oprawiony w ramkę przypominającą czasy wiktoriańskie, ma być motywacją do ukończenia projektu. Trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał efekt końcowy. W każdym razie Jonathan ma zamiar wystawić na aukcję ukończoną maszynę, a zarobione pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne. Nim to jednak nastąpi, przed konstruktorem jeszcze wiele godzin ciężkiej pracy.

Źródło: upnotnort.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.