Panele słoneczne na wzór słoneczników. Zbierają więcej energii słonecznej

Panele słoneczne na wzór słoneczników. Zbierają więcej energii słonecznej

Panele słoneczne
Panele słoneczne
Źródło zdjęć: © SmartFlower
Karolina Kowasz
05.11.2021 21:35, aktualizacja: 06.03.2024 22:19

SmartFlower Solar są nietypowymi panelami słonecznymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, projekt zakładał stworzenie instalacji przypominającej w wyglądzie słoneczniki. To zaś zapewniło panelom możliwość lepszego zbierania energii.

Ten nietypowy projekt, jak donosi Interesting Engineering, można już teraz spotkać w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Wyglądające niczym ogromne, mechaniczne kwiaty panele zbierają aż 40 procent więcej energii w stosunku do tradycyjnych rozwiązań innych firm.

Konstrukcja paneli

Panele słoneczne mają wysokość 5 metrów i generują około 5000 kWh energii rocznie. Udaje im się wytwarzać więcej energii dzięki zastosowaniu sztuczki, jaką stosują prawdziwe kwiaty w naturze. Konstrukcja kwiatów otwiera się i zamyka zgodnie ze ścieżką słońca, co powoduje, że panel jest w stanie zmaksymalizować czas gromadzenia energii.

Interesting Engineering odkrył, że od dwóch lat konstrukcje są jeszcze bardziej zaawansowane technicznie. Wynika to ze współpracy SmartFlower Solar z firmą NEC Energy Solutions. Zaowocowała ona stworzeniem systemu, w którym panele mogą nie tylko wytwarzać energię, ale także ją przechowywać, niezależnie od tego, czy są podłączone do sieci, czy poza nią.

Dostępność technologii

Tego rodzaju rozwiązanie nie jest dostępne jedynie dla firm czy do użytkowania w przestrzeni miejskiej. Producent oferuje swoje mechaniczne słoneczniki również osobom prywatnym, które mogą być zainteresowane pozyskiwaniem czystej energii bez zanieczyszczania środowiska. W celu ich nabycia należy skontaktować się z producentem przez jego stronę internetową.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)