Panele słoneczne na wzór słoneczników. Zbierają więcej energii słonecznej

SmartFlower Solar są nietypowymi panelami słonecznymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, projekt zakładał stworzenie instalacji przypominającej w wyglądzie słoneczniki. To zaś zapewniło panelom możliwość lepszego zbierania energii.

Panele słoneczne
Panele słoneczne
Źródło zdjęć: © SmartFlower
Karolina Kowasz

05.11.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:19

Ten nietypowy projekt, jak donosi Interesting Engineering, można już teraz spotkać w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Wyglądające niczym ogromne, mechaniczne kwiaty panele zbierają aż 40 procent więcej energii w stosunku do tradycyjnych rozwiązań innych firm.

Konstrukcja paneli

Panele słoneczne mają wysokość 5 metrów i generują około 5000 kWh energii rocznie. Udaje im się wytwarzać więcej energii dzięki zastosowaniu sztuczki, jaką stosują prawdziwe kwiaty w naturze. Konstrukcja kwiatów otwiera się i zamyka zgodnie ze ścieżką słońca, co powoduje, że panel jest w stanie zmaksymalizować czas gromadzenia energii.

Interesting Engineering odkrył, że od dwóch lat konstrukcje są jeszcze bardziej zaawansowane technicznie. Wynika to ze współpracy SmartFlower Solar z firmą NEC Energy Solutions. Zaowocowała ona stworzeniem systemu, w którym panele mogą nie tylko wytwarzać energię, ale także ją przechowywać, niezależnie od tego, czy są podłączone do sieci, czy poza nią.

Dostępność technologii

Tego rodzaju rozwiązanie nie jest dostępne jedynie dla firm czy do użytkowania w przestrzeni miejskiej. Producent oferuje swoje mechaniczne słoneczniki również osobom prywatnym, które mogą być zainteresowane pozyskiwaniem czystej energii bez zanieczyszczania środowiska. W celu ich nabycia należy skontaktować się z producentem przez jego stronę internetową.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.