Pierwsze testy podwójnego Nehalema

Od czasu ukazania się procesora Core I7 pisaliśmy o wielu desktopach wyposażonych w te chipy. Czas na coś nowego. Przed wami wyniki pierwszego testu nowej platformy wyposażonej w dwa procesory Nehalem EP.

Pierwsze testy podwójnego Nehalema
Marek Maruszczak

Od czasu ukazania się procesora Core I7 pisaliśmy o wielu desktopach wyposażonych w te chipy. Czas na coś nowego. Przed wami wyniki pierwszego testu nowej platformy wyposażonej w dwa procesory Nehalem EP.

Testowana jednostka została wyposażona w dwa procesory 2.8GHz Nehalem EP. Mają one trafić do sprzedaży w 2009 roku pod nazwą Xeon X5560. Dodatkowo maszyna miała do dyspozycji 24 GB pamięci RAM 1,066MHz DDR 3. Brzmi imponująco?

Testowana jednostka osiągnęła wynik 160 w testach SPECfp. Jest to benchmark wydajności, którego używa się przy testowaniu systemów wieloprocesorowych. Dla porównania aktualnie dostępne 65nm Xeony 5355 osiągnęły maksymalnie 90, a podwójny 45nm AMD Shanghai 2,7GHz - 105.

Było to możliwe między innymi dzięki przeniesieniu kontrolera pamięci z płyty głównej do samego procesora.

Trzeba też pamiętać, że testowano procesory 2,8GHz. Do sprzedaży mają też trafić egzemplarze 3,2GHz

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.