Trochę inne szachy

Najbardziej znana gra na świecie doczekała się kolejnej odsłony. Tym razem pod postacią planszy pełnej pięknych kluczy uniwersalnych. Każdy z projektów wykończenia klucza odpowiada konkretnej figurze.

Trochę inne szachy
Marek Maruszczak

08.04.2009 | aktual.: 14.03.2022 13:27

Najbardziej znana gra na świecie doczekała się kolejnej odsłony. Tym razem pod postacią planszy pełnej pięknych kluczy uniwersalnych. Każdy z projektów wykończenia klucza odpowiada konkretnej figurze.

Jak sprawa wygląda w praktyce? Nie wygląda niestety wcale bo jest to tylko projekt Davida Picketta. Szkoda, bo szachy prezentują się naprawdę ciekawie.

Obraz

Co prawda rozgrywanie błyskawicznych partii byłoby nieco utrudnione przez konieczność mocowania się za każdym razem z zamkami. Jednak w przypadku długich strategicznych rozgrywek zestaw sprawdziłby się doskonale.

Jeden z zestawów kluczy z brązu miałby być specjalnie zmatowiony. Do nadania połysku drugiemu użyto by piasku.

Jeżeli projekt trafi kiedyś do realizacji to ciekawie byłoby gdyby odpowiednia kombinacja przekręcanych kluczy aktywowała jakieś dodatkowe możliwości. Wiem trochę za dużo gier komputerowych i trochę za mało klasycznych szachów, ale i tak byłoby fajnie.

Źródło: bb Gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.