Zbudowali… latającą deskorolkę. Tak, to działa

Stojący za popularnym kontem w serwisie YouTube, Hacksmith Industries, James Hobson oraz studiujący inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie w Waterloo Jimmy Zhou, stworzyli funkcjonalny hoverboard, czyli unoszącą się nad ziemią deskorolkę. Niestety nie jest to najbezpieczniejszy środek poruszania się, ponieważ zdarza się jej… samopodpalać.

Hoverboard zbudowany przez Hacksmith Industries i Jimmiego z Univrsity of Waterloo (Hacksmith Industries).
Hoverboard zbudowany przez Hacksmith Industries i Jimmiego z Univrsity of Waterloo (Hacksmith Industries).
Mateusz Czerniak

Hacksmith Industries wyrobił sobie markę na Youtubie m.in. budując mini Cybertruck oraz nawet funkcjonujący miecz świetlny zasilany plazmą, który może ciąć metal.

Aby zmusić deskorolkę do uniesienia się nad ziemią, zespół zainstalował pod nią osiem magnesów, które wytworzyły silne pole magnetyczne, co spowodowało, że stalowe podłoże wytworzyło przeciwne pole magnetyczne, wypychając ją z powrotem. I niestety – hoverboard działa wyłącznie właśnie na stalowym podłożu.

Jednak mimo wszystko jest to imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę, że deska nie musi być chłodzona kriogenicznie ciekłym azotem, jak to miało miejsce w przypadku hoverboarda Lexusa z 2015 roku.

Niestety największą wadą hoverboarda jest to, że… deska kilkukrotnie stanęła w ogniu podczas testów. To zdecydowania rzecz, którą twórcy będą musieli dopracować. Video przedstawiające wynalazek zobaczycie poniżej:

HOVERBOARD TEST! (PART 2/2)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.