Zbudowali… latającą deskorolkę. Tak, to działa

Zbudowali… latającą deskorolkę. Tak, to działa
20.01.2021 07:16
Hoverboard zbudowany przez Hacksmith Industries i Jimmiego z Univrsity of Waterloo (Hacksmith Industries).
Hoverboard zbudowany przez Hacksmith Industries i Jimmiego z Univrsity of Waterloo (Hacksmith Industries).
Mateusz Czerniak
Mateusz Czerniak

Stojący za popularnym kontem w serwisie YouTube, Hacksmith Industries, James Hobson oraz studiujący inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie w Waterloo Jimmy Zhou, stworzyli funkcjonalny hoverboard, czyli unoszącą się nad ziemią deskorolkę. Niestety nie jest to najbezpieczniejszy środek poruszania się, ponieważ zdarza się jej… samopodpalać.

Hacksmith Industries wyrobił sobie markę na Youtubie m.in. budując mini Cybertruck oraz nawet funkcjonujący miecz świetlny zasilany plazmą, który może ciąć metal.

Aby zmusić deskorolkę do uniesienia się nad ziemią, zespół zainstalował pod nią osiem magnesów, które wytworzyły silne pole magnetyczne, co spowodowało, że stalowe podłoże wytworzyło przeciwne pole magnetyczne, wypychając ją z powrotem. I niestety – hoverboard działa wyłącznie właśnie na stalowym podłożu.

Jednak mimo wszystko jest to imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę, że deska nie musi być chłodzona kriogenicznie ciekłym azotem, jak to miało miejsce w przypadku hoverboarda Lexusa z 2015 roku.

Niestety największą wadą hoverboarda jest to, że… deska kilkukrotnie stanęła w ogniu podczas testów. To zdecydowania rzecz, którą twórcy będą musieli dopracować. Video przedstawiające wynalazek zobaczycie poniżej:

HOVERBOARD TEST! (PART 2/2)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)