Phantom Eye - oficjalna prezentacja Boeinga o napędzie wodorowym

Phantom Eye to jeden z najbardziej „zielonych” samolotów na świecie: „wzbogaca” atmosferę jedynie w wodę. Tak przekonywali wczoraj przedstawiciele Boeinga podczas uroczystego pokazu bezzałogowego eko-produktu.

Phantom Eye
Phantom Eye
Katarzyna Kieś

13.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:05

Phantom Eye to jeden z najbardziej „zielonych” samolotów na świecie: „wzbogaca” atmosferę jedynie w wodę. Tak przekonywali wczoraj przedstawiciele Boeinga podczas uroczystego pokazu bezzałogowego eko-produktu.

Tej akurat latającej maszynie - jeśli brać pod uwagę ilość zabieranego na pokład ładunku - daleko do możliwości kolosów również sygnowanych marką Boeinga: Phantom Eye to samolot lekki, zdolny do przenoszenia ładunku o wadze 450 kg. Jednak zaletą tej maszyny jest coś zupełnie innego: samolot może pozostawać w powietrzu bez przerwy przez 4 dni. Lot debiutancki maszyny miałby odbyć się w przyszłym roku – na początek trwałby od 4 do 8 godzin.

Phantom Eye może latać na wysokości prawie 20 km, z prędkością 273 km/h. Maszynę napędzają dwa czterocylindrowe silniki, każdy z nich o mocy 150 KM i pojemności 2,3 l. Te wartości bardziej kojarzą się z parametrami podawanymi przez producentów samochodów niż z tymi, które pojawiają się przy specyfikacjach dotyczących samolotów; niemniej, jak przekonują twórcy maszyny, na Phantom Eye należy patrzeć jak na przedstawiciela klasy samolotów, które wyznaczają kierunek rozwoju lotnictwa.

Źródło: Green Diary

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.