10 najlepszych multikomunikatorów

Bardzo wielu użytkowników korzysta z kilku komunikatorów internetowych. Zachodzi więc potrzeba skorzystania albo z klientów oryginalnych dedykowanych dla owych sieci, bądź z jednego klienta tzw. multikomunikatora. Oczywiście podstawowym kryterium wyboru oprogramowania jest ilość sieci jakie on obsługuje (w tym te, z których korzystamy). Poniżej przedstawiam Wam listę moim zdaniem najlepszych 10 multikomunikatorów.

adium-logo
adium-logo
Łukasz Jasiński

15.05.2009 21:00

Bardzo wielu użytkowników korzysta z kilku komunikatorów internetowych. Zachodzi więc potrzeba skorzystania albo z klientów oryginalnych dedykowanych dla owych sieci, bądź z jednego klienta tzw. multikomunikatora. Oczywiście podstawowym kryterium wyboru oprogramowania jest ilość sieci jakie on obsługuje (w tym te, z których korzystamy). Poniżej przedstawiam Wam listę moim zdaniem najlepszych 10 multikomunikatorów.

Adium to chyba najpopularniejszy komunikator na Maka. Jak na multikomunikatora przystało obsługuje bardzo wiele różnych sieci m.in ICQ, MSN, Jabber (w tym GTalk), Yahoo!, QQ, Gadu-Gadu, Lotus Sametime, AIM i jeszcze sporo innych mniej popularnych w Polsce sieci. Program istnieje na rynku już 8 lat i dorobił się wielu wersji językowych w tym polskiej.

logo-aqq
logo-aqq

Bardzo popularny i do tego polski komunikator internetowy. Oprócz tego, że obsługuje macierzystą sieć AQQ wspiera także Gadu-Gadu, Tlen, Jabber, AIM, ICQ, MSN, QQ i Yahoo!. Prawdziwy kombajn, dzięki któremu możemy także skorzystać z usługi Voice over IP, a także przesłać SMS. Posiada także sporo wtyczek rozszerzające możliwości programu. Pamiętajcie jednak, że do korzystania z oprogramowania potrzebne jest zainstalowanie przeglądarki IE7.

ekg2-logo
ekg2-logo

EKG2 to druga wersja Eksperymentalnego Klienta Gadu-Gadu. Z pewnością niektórzy z Was słyszą o nim po raz pierwszy, a to dlatego, że jest to oprogramowanie przede wszystkim dla systemu operacyjnego Linux, a pierwsze skojarzenie to "program konsolowy", których tak wielu użytkowników nie lubi (istnieje też graficzna nakładka). Komunikator obsługuje m.in Jabber, IRC, czy wspomniane Gadu-Gadu. Klasyczny linuksowy program.

Użytkownicy KDE znają i cenią sobie ten komunikator, który pozwala na komunikację z użytkownikami Jabber, ICQ, Yahoo! Gadu-Gadu, IRC i kilku innych sieci. Podobnie jak sporo programów tego typu obsługuje wtyczki, które rozszerzają jego możliwości m.in o sporządzanie notatek, tłumaczenie tekstu czy różnych efektów tekstowych. Pozwolić sobie na niego mogę tylko użytkownicy Linuksa.

meebo-logo
meebo-logo

Meebo to komunikator inny niż wszystkie tutaj zaprezentowany, ponieważ jest to aplikacja webowa, a znaczy to tyle, że nie musicie instalować żadnego oprogramowania u siebie na komputerze, aby porozmawiać ze znajomymi. Taka aplikacja przydaje się w kawiarenkach internetowych czy hotelach. Obsługuje sporo sieci m.in MSN, Yahoo!, AIM, ICQ, Jabber. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej.

miranda-logo
miranda-logo

To jeden z najstarszych komunikatorów internetowych z prawdziwego zdarzenia, który możemy rozszerzyć o setki wtyczek! Program obsługuje m.in Aim, Gadu-Gadu, Jabber, ICQ, IRC, MSN, QQ, Tlen, Yahoo!. Komunikator możemy spersonalizować do naszych potrzeb i należy zaznaczyć, że Miranda jest oprogramowaniem Open Source.

palringo-logo
palringo-logo

Palringo podobnie jak Meebo to także komunikator inny niż wszystkie, ponieważ dedykowany jest przede wszystkim dla telefonów komórkowych wyposażonych w Windows Mobile, Android OS, iPhone OS czy Symbian. Obsługuje takie sieci jak AIM, Yahoo!, MSN, Jabber, Gadu-Gadu, ICQ. W pełni wspiera ekrany dotykowe, a także moduł GPS, dzięki czemu w opisie możemy dodać naszą lokalizacje.

Dawniej Gaim, to chyba najpopularniejszy komunikator użytkowników Linuksa, oprócz tego systemu możemy go używać na Windowsie jak również na Mac OS X. Obsługuje sporo sieci: AIM, Gadu-Gadu, ICQ, Jabber, MSN, Yahoo! czy Tlen. Oprogramowanie dostępne jest również w języku polskim.

logo-spik
logo-spik

Komunikator jednego z najpopularniejszych polskich portali - Wirtualnej Polski. Program cechuje się sporymi możliwościami m.in VoIP, wysyłaniem SMS, skórki, syntezator mowy, czy powiadamianie o nowej poczcie. Szkoda, że obsługuje jedynie Gadu-Gadu, ICQ, Tlen i Jabber, jednak dla większości polskich użytkowników powinno to wystarczać.

logo-tlen
logo-tlen

Komunikator kolejnego polskiego portalu - O2.pl, a zarazem druga co do wielkości sieć. Komunikator od niedawna dostępny dla systemów Linux i Mac OS X i to na tych dwóch wersjach możliwa jest komunikacja z użytkownikami XMPP (Jabber). Oprócz tego możliwa jest komunikacja z użytkownikami Tlen, Gadu-Gadu, AQQ i MSN. Program posiada sporo wtyczek, a także możliwa jest zmiana wyglądu programu. Możliwe są także wideokonferencje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.