15 niesamowitych zwierząt świata

Niesamowite zwierzęta świata 1

Rokselana

Wyglądają jak nieudane przypadki chirurgii plastycznej. Zamieszkują Myanmar i południowo-zachodnie Chiny. Dlatego też stamtąd dochodzą najczęstsze doniesienia o zauważeniu La-Toi Jackson w dziczy.

Połykacz

Ta głębinowa zjawa wygląda jak ofiara epidemii głodu, ale ma to swój cel. Otóż połykacz połyka inne ryby w całości. Łatwo sobie wyobrazić, że po takim połyku, połykacz zaczyna wyglądać jak normalna ryba, tyle że w dziwnym pokrowcu.

Ślimaki nagoskrzelne

Ślimaki nagoskrzelne to zdecydowanie najbardziej kolorowe i niesamowite stworzenia morskie, jakie goszczą na tej planecie. Rodzina liczy ponad 3000 gatunków. Ślimaki utraciły skorupy, bo wykształciły zupełnie inne mechanizmy obronne. Na przykład zmienianie kolorów.

Niesamowite zwierzęta świata 2

Greta oto

Zobacz również: LG Innofest 2014 lustro przyszłości

Motyla noga! Toż to witraż, a nie motyl. Ich wspaniałe, przezroczyste skrzydełka to prawdziwy cud natury. Hiszpanie nazywają je „espejitos”, czyli małe lustereczka.

Wojsiłki

Czasami także zwane latającymi skorpionami. Wyglądają jak połączenie ważki, pszczoły i skorpiona. Charakterystyczny odwłok jest jednak zupełnie nieszkodliwy. Nie jest to żądło, ale jedynie groźnie wyglądające… genitalia.

Watussi

Co za bydło! - powiedział by zapewne obeznany hodowca z terenów Mazowsza. Imponujące poroże mierzy czasami 1,6 m długości (!). Watussi to mlekodajne zwierzęta z Afryki wschodniej. U nas spotykane jedynie w ogrodach zoologicznych.

Niesamowite zwierzęta świata 3

Wielki żółw Cantora

Wbrew pozorom nie jest to żółwi odpowiednik ślimaka bez domku. Jego skorupa jest jednak znacznie bardziej zespolona z ciałem. Życie spędza nieruchomo połykając wszystko co przepłynie obok, żyje i zmieści się w gardle. Bierze dwa oddechy dziennie, tyle powietrza wystarcza na przeżycie doby.

Miniaturowe konie

Bardzo często hodowane jako zwierzęta „na kolanka”. Mają być swojskim towarzyszem zabaw nowobogackiego dzieciaka ze wsi. Udział człowieka w „dizajnie” tych zwierząt jest dość duży, więc nie są one zbyt „naturalne”.

Grimpoteuthis

Inaczej rzecz ujmując – pływający słoń. Często nazywany ośmiornicą Dumbo na podobieństwo latającego słonika z kreskówki Disneya. Te „uszy” to w rzeczywistości płetwy ułatwiające poruszanie się na głębokości prawie 4000 m.

Niesamowite zwierzęta świata 4

Diopsidae

No to teraz już wiecie skąd się wziął koncept oczu na szypułkach. Zwykła mucha, występuje w wielu częściach świata (także w Europie) i ma ZNACZNIE poszerzony światopogląd.

Żółw wężoszyi

Jako dziecko strasznie się martwiłem, że żółwie to mają ciężkie życie. Ani się rozejrzeć, ani polizać w kolano. A jednak natura znalazła obejście tych niewygód i wtłoczyła węża do skorupy. Minusem jest to, że takiej głowy nie da się schować.

Antenariusowate

Nie dość, że wyglądają jak zły trip po szatańskim skręcie, to jeszcze są drapieżne. Czyhają na swoje ofiary wyglądając dokładnie jak własne otoczenie. Kamuflują się tak dobrze, że do dzisiaj odkrywamy nowe gatunki tych ryb.

Niesamowite zwierzęta świata 5

Krety workowate

Nie, nie jest to słitaśna świnka morska. To kret. Zamieszkuje Australię i naukowcy nie wiedzą zbyt dużo na jego temat. Prowadzi tak sam tryb życia jak krecik z czeskiej bajki (żart). A skoro już o tym wspomniałem, to wiecie, że maskotka krecika poleciała w kosmos w ostatnią misję Endeavour?

Mysz nosorożcowa

Nieszczęsny wynik mutacji genetycznej, która zrzuciła na to biedne stworzenie całą masę wad związanych ze skórą i nie tylko. W efekcie zwierzątko wygląda jak krzyżówka myszki z rodzynką.

Pająki asasyni

Pająk, który składa się z przedziwnie dopasowanych kawałków ciała. Ma szyję, ma szczęki długości szyi, ma także niezwykły odwłok, który to wszystko trzyma w kupie. Żyje na Madagaskarze i w Australii. Na deser informacja o diecie tego pająka – inne pająki.

Źródło: Cracked

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem!