Samojezdne auto Google już w pełni legalne

Wygląda na to, że marzenia i wizje przyszłości o samochodzie z autopilotem są coraz bliżej realizacji. Lobbing ze strony firmy Google zaowocował legalizacją zmodyfikowanego auta, który może już normalnie wyjechać na ulicę. Wedle zapowiedzi, komputerowy kierowca ma być lepszy od ludzkiego.

Facebook wynajął firmę do rozpowszechniania kłamstw na temat Google’a?

Z pewnością pamiętacie jak Paweł pisał o szaleńczej przejażdżce automatycznym samochodem Google. Wydawać by się mogło, że taka maszyna nie pojedzie zbyt szybko, ale okazuje się, że radzi sobie nawet z ostrymi zakrętami i dużymi szybkościami. Daleko jednak było do tego, żeby zobaczyć samojezdne auta na ulicy.

Teraz jest to możliwe choć na razie tylko w jednym ze stanów USA — Nevadzie. Władze tej pustynnej krainy uchwaliły prawo zezwalające na jeżdżenie samochodami Google. Zmodyfikowane Toyoty Prius i Audi TT już wkrótce pojawią się na ulicach Las Vegas i całego stanu.

Samochód Google Street View już jeździ po Krakowie. Zobacz zdjęcie

Samochód stworzony przez Google ma być kolejnym krokiem do bezpiecznej i bezkolizyjnej jazdy. Do tej pory bezpieczeństwo zapewniały różne systemy i coraz więcej elektroniki dokładanej do nowych aut. Google podniosło poprzeczkę znacznie wyżej.

Czyżby zapowiadał się początek rewolucji w ruchu drogowym? Wymienilibyście swój samochód na taki produkowany przez Google?

Źródło: inhabitat.com

Zobacz również: LG InnoFest

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld?

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii