Warszawa 3D już w Google Earth

San Francisco
San Francisco
Gniewomir Świechowski

27.06.2009 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na płaskim obrazie z satelity wyrosły trójwymiarowe budynki.

Na płaskim obrazie z satelity wyrosły trójwymiarowe budynki.

Od dzisiaj w programie Google Earth mieszkańcy Warszawy mogą zobaczyć swoje miasto w wersji 3D, poinformowało Google na swoim polskim blogu. Wystarczy zaznaczyć zakładkę "Budynki 3D" w bocznym panelu nawigacyjnym, a pojawią się na na mapie trójwymiarowe budynki.

Można je oglądać, a nawet tworzyć za pomocą Google SketchUp. Po spełnieniu warunków i wgraniu modelu budynku do Galerii Google 3D trójwymiarowy model może trafić na mapę Google Earth. Znajdują się już na niej największe miasta świata, takie jak San Francisco i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, europejskie Monachium i Zurich czy japońskie Tokyo.

Następnym krokiem mogą być samochody Google Street View i możliwość obejrzenia stolicy z poziomu ulicy. 12 maja tego roku na ulice stolicy wyjechały samochody wyposażone w aparaty i kamery, za pomocą których Google buduje bazę zdjęć. Sprawa jest jednak kontrowersyjna i zainteresowała Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poza nowymi sposobami oglądania miasta za pośrednictwem sieci łatwiej będzie zobaczyć je "w realu", ponieważ ogłoszenie Google zbiegło się z dodaniem Warszawy do systemu JakDojadę.pl, który umożliwia łatwe znajdowanie połączeń komunikacji miejskiej.

[cytat]W wyszukiwarce wpisuje się nazwę ulicy, z której chcemy rozpocząć podróż oraz nazwę ulicy docelowej. System zaznacza nam trasę na mapie, wskazuje czas odjazdu oraz numer linii, którą dojedziemy do wpisanego miejsca docelowego. Ponadto generuje sugerowany czas przejazdu całego odcinka wraz z kryterium dystansu pokonywanego pieszo - pisze "Dziennik Internautów".[/cytat]

Następnym razem, gdy wpadnę z wizytą do stolicy może wreszcie uda mi się uniknąć korzystania z pomocnych i... kosztownych taksówek. Z netbookiem i takim wsparciem nie można się pogubić. ;)

Źródło: Google Polskadi.com.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)