Skylock - inteligentna blokada rowerowa, która ostrzeże przed złodziejem

Dlaczego inteligentna? Bo naszpikowana nowymi technologiami.

Skoro już mamy smartrower, to warto by było go mądrze zabezpieczyć. Skylock zachwyci wszystkich fanów inteligentnych urządzeń.

Smartfon współczesnym kluczem

Smartblokada rowerowa nie potrzebuje klucza – wystarczy, że podejdziemy ze smartfonem, który połączy się ze Skylockiem i odblokuje zamek. W razie czego jest też dotykowy ekran, na którym można wpisać hasło lub PIN.

Skylock łączy się ze smartfonem, więc gdy ktoś zacznie się kręcić wokół pojazdu, od razu się o tym dowiemy. Czujniki ruchu dostrzegą niepożądaną aktywność i system błyskawicznie wyśle alarmowe powiadomienie. Rzecz jasna to od nas zależy „czułość” - nie musimy się obawiać, że gdy zostawimy rower przy sklepie, co chwila będziemy informowani o ruchu wokół niego.

Wydaje się, że przede wszystkim dla tej funkcji warto się Skylockiem zainteresować. W końcu czasami nie wiemy, kiedy nasz rower skradziono. Skylock od razu poinformuje o tym, że ktoś majstruje przy zamku, co zwiększy szanse na złapanie złodzieja.

Na dodatek nie musimy martwić się tym, że Skylock się rozładuje. Gadżet ma panele słoneczne, więc jeżeli zostawimy rower na słońcu, to zostanie naładowany. Gorzej, jeśli mieszkamy w Polsce, gdzie słońca nie ma przez siedem miesięcy w roku, a lato bywa czasem niegorące…

Twarda blokada do przecięcia

Skylock zapowiada się na naprawdę dobrego i przede wszystkim wygodnego ochroniarza. Twórcy nie zapominają o tych „właściwych” zabezpieczeniach i zapewniają, że złodziej będzie musiał się namęczyć, zanim przetnie blokadę. Może do tego czasu zdążymy go przepędzić?

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Skylock do sprzedaży trafi na początku 2015 roku. Możecie już składać przedpremierowe zamówienia – w tej chwili sprzęt kosztuje 159 dol. No cóż, bezpieczeństwo ma swoją cenę!

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Chcesz drukować tanio? Weź udział w konkursie - do wygrania 25 drukarek HP! Razer Adaro Wireless – wygoda, mobilność i jakość, które uzależniają [test] Kury i Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość dla zwierząt? 10 centymetrów desktopa - co potrafi mini-PC wielkości myszki, czyli Intel NUC Ziemia to za mało – już zaśmiecamy Księżyc! Nawet bez człowieka można stworzyć wysypisko Koniec rwania obrazu w grach i niższe rachunki za prąd - nowy standard w monitorach! DuckDuckGo - warto się zainteresować? NSA podsłuchiwała nawet 3 mln rozmów Polaków dziennie. A polski rząd... pomagał?! Wejdziemy do wirtualnej rzeczywistości – to już możliwe! Oculus Rift zapowiada się coraz ciekawiej Bike Intermodal. Lekki składak nowej generacji George R.R. Martin pisze "Grę o tron" na komputerze z DOS-em. I ma to sens! Dropcam Tabs. Nie wejdziesz, on pilnuje! Po co nam jetpacki, skoro są latające skutery? Aero-X spełni marzenia o lataniu Ekspert pod ręką - mobilna aplikacja podpowie, co dzieje się z naszym zdrowiem Telefon z Androidem zamiast laptopa, konsoli i telewizora? Da się zrobić! Quitbit - zapalniczka, która pomoże rzucić palenie Xbox One tanieje, będzie sprzedawany bez Kinecta. Microsoft uśmierca kontroler ruchu? Fascynująca technologia: ten robot złapie wszystko, co rzucisz. Nawet rakietę tenisową! Właśnie po to jest Facebook! Kobieta odnalazła w 15 minut swoją matkę Birdly - realistyczny symulator drapieżnego ptaka. Po to powstał Oculus Rift! „Powstanie Warszawskie” niemalże na żywo. Wstrząsające arcydzieło to wielki triumf technologii

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku