13 najbardziej nietrafionych przepowiedni dotyczących technologii

Łatwo udawać proroka przewidującego przyszłość technologii. Gorzej, gdy ktoś po latach sprawdzi stare przepowiednie i udowodni, że były warte funta kłaków. Kto i kiedy wygłupił się, twierdząc, że Internet to chwilowa moda, która skończy się w 1996 roku?

Mimo upływu czasu nie doczekaliśmy się rakietowej poczty
Mimo upływu czasu nie doczekaliśmy się rakietowej poczty
Łukasz Michalik

08.11.2013 | aktual.: 13.01.2022 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łatwo udawać proroka przewidującego przyszłość technologii. Gorzej, gdy ktoś po latach sprawdzi stare przepowiednie i udowodni, że były warte funta kłaków. Kto i kiedy wygłupił się, twierdząc, że Internet to chwilowa moda, która skończy się w 1996 roku? 

1. Większych samolotów już nigdy nie będzie! (1933 r., anonimowy inżynier Boeinga po oblocie 10-miejscowego samolotu Boeing 247)

2. Do następnej Gwiazdki iPod będzie skończony (2005 r., sir Alan Sugar, założyciel firmy Amstrad)

3. Prawdopodobnie niedługo na rynku pojawią się odkurzacze z napędem atomowym (1955 r., Alex Lewyt, prezes Lewyt Corp - amerykańskiej firmy produkującej odkurzacze)

4. Y2K wywoła kryzys bez precedensu w historii ludzkości (1998 r., Edmund DeJesus, naczelny pisma "Byte")

5. Fonograf nie ma komercyjnego znaczenia (1880 r., Thomas Edison, wynalazca fonografu)

6. Świat stoi u progu epoki poczty dostarczanej rakietami (1959 r., Arthur Summerfield, naczelnik amerykańskiej poczty)

7. Kryzys ekonomiczny będzie miał ogromny wpływ na to, jak używamy Internetu (2008 r., Andrew Keen, krytyk zjawiska Web 2.0)

8. W ciągu dwudziestu lat maszyny będą w stanie wykonać każdą pracę, jaką wykonują ludzie (1956 r., Herbert Simon, amerykański informatyk i futurolog, laureat Nagrody Turinga)

9. Nikt nie wytrzyma gapienia się każdego wieczoru w pudło z ruchomymi obrazkami (1946 r., Darryl Zanuck, prezes studia Twentieth-Century Fox)

10. Knol pokona Wikipedię (2008 r., Andrew Keen, krytyk zjawiska Web 2.0)

11. Być może Amerykanie potrzebują telefonów, ale nie my, Brytyjczycy. Mamy wystarczającą liczbę posłańców (1878 r., William Preece, główny inżynier brytyjskiej poczty)

12. Przewiduję, że Internet zamieni się niedługo w spektakularną supernową i w 1996 roku katastrofalnie się rozpadnie (1995 r., Robert Metcalfe, założyciel koncernu 3Com i wynalazca Ethernetu)

13. Nie ma szans, aby iPhone zajął istotne miejsce na rynku. Żadnych szans (2007 r., Steve Ballmer, CEO Microsoftu)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.