150 000 dolarów kary za jedną pobraną piosenkę

Jak się okazuje pobranie jednego utworu z Sieci może być droższe, niż budowa domu. Sony Music jest bowiem zdania, że odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy dolarów za jedną ściągniętą piosenkę to odpowiednia kwota.

google2
google2
Grzesiek Powalski

Jak się okazuje pobranie jednego utworu z Sieci może być droższe, niż budowa domu. Sony Music jest bowiem zdania, że odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy dolarów za jedną ściągniętą piosenkę to odpowiednia kwota.

Taka suma padła na procesie Jammie Thomas-Rasset. Jej prawnik zapytał przedstawiciela Sony o wysokość rekompensat. Ten zaś stwierdził, że odszkodowanie powinno wynosić od 750 do 150 000 dolarów za jedną piosenkę. Ostateczna decyzja jednak miałaby należeć do sędziego. Kiedy adwokat z niedowierzaniem zapytał, czy tak wysoka kwota na pewno jest odpowiednia, przedstawiciel Sony Music jeszcze raz potwierdził.

Adwokat pani Rasset dodał także, że posiada ona ponad dwieście płyt z muzyką, więc jest dobrą klientką. Zbagatelizował też fakt, że jego klientka wymieniła dysk twardy w miesiąc po rozpoczęciu śledztwa. Powodowie nie wierzą jednak w takie tłumaczenia, gdyż pani Rasset była dwukrotnie upominana w sprawie nielegalnej wymiany plików. Na komputerze zainstalowany był także program KaZaA. Większość przysięgłych nie rozumie jednak argumentacji Sony Music, gdyż pojęcia typu adres IP, czy MAC są dla nich zbyt skomplikowane.

Źródło: Webhosting.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.