MacBooki z Intel Sandy Bridge i AMD Radeonami HD 6000!

Apple MacBook Pro 17

Apple MacBook Pro 17

Wygląda na to, że krytykowane przez wielu za opieszałość we wprowadzaniu najnowszych technologii Apple włącza się do technologicznego wyścigu. Kolejne MacBooki, niezależnie od rozmiaru, dostaną wszystko co najnowsze i najwydajniejsze.

Hannspree Hannspad – moc i nowoczesność za grosze

Jak dowiedziano się z wiarygodnych źródeł, kolejna generacja MacBooków bez wyjątków będzie wyposażona w najnowsze procesory Intela, czyli drugą generację chipów Core iX, którą znamy jako Sandy Bridge. Mniejsze MacBooki, czyli 11" i 13", zostaną pozbawione dedykowanego układu Nvidia GeForce GT 320M. Jego miejsce zajmą zintegrowane w najnowszych procesorach Intel układy GMA HD 200/100.

Nowy MacBook Air

Nie trzeba się jednak obawiać, że użytkownicy Apple dużo na tym stracą. Nowe integry zapowiadają się całkiem nieźle i prawdopodobnie nie będą dużo słabsze od dedykowanego GeForce'a. Za to wykonane w 32 nm procesie technologicznym GPU na pewno będą znacznie bardziej energooszczędne niż dość leciwa konstrukcja Nvidii. Można zatem spodziewać się jeszcze dłuższego czasu pracy na baterii, kosztem niewielkiej straty wydajności.

Chiński przepis na hit – Sony Vaio P + Dell Inspiron Duo

W przypadku większych MacBooków będzie znacznie lepiej — dostaną one najnowsze mobilne Radeony z rodziny HD 6000M. Na razie nie wiadomo, jakie to będą modele, ale z pewnością nie będzie powodów do narzekań. Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalną zapowiedź odświeżonych MacBooków i odkładać, bo tanio zapewne nie będzie.

Źródło: Notebookitalia.it

Zobacz również: Toshiba Z830

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?