Gadżety muzyczne - dla tych, którym w duszy gra...
HENRYK TUR • dawno temuMuzyka to jedna z najwspanialszych rzeczy, którą dały nam natura (tworząc uszy) i cywilizacja (kreując coraz to nowsze instrumenty i wspomagając się elektroniką). Jako że nie mieliśmy jeszcze takiego zestawu, postanowiłem zaprezentować w jednym miejscu gadżety muzyczne, które zasługują na uwagę. Oto siedem niezwykłych rzeczy.
Gadżety muzyczne do założenia
Głośniki opisywałem w innym zestawieniu. Co powiecie jednak na cały strój, który jest jednym wielkim głośnikiem? Nazywa się PACER i pozwala nie tylko na odtwarzanie muzyki, ale też na jej tworzenie. Ubiór rozpoznaje ruch mięśni i zamienia je w dźwięki. Idziemy powoli — gra spokojnie, biegniemy — wydajemy z siebie szybkie nuty. Ciekawe, prawda? Dodatkowo mamy regulator rodzajów dźwięków i rytmu! Takie gadżety muzyczne mogą upowszechnić się już w niedalekiej przyszłości.
13 najpiękniejszych słuchawek na świecie
Zobacz również: Asus Pro Essential PU500
A może wolicie odtwarzacz, który jest "niewidzialny", znajduje się na nadgarstku i ma miernik rytmu serca? Zwie się on Impossibile Mac. Wyświetla także informacje o wykonawcy, piosence i pozwala ułożyć dowolną playlistę. Zamiast słuchawek mamy w uchu specjalne klipsy, które przesyłają muzę prosto w ucho. Czy takie gadżety muzyczne są w powszechnym użyciu? Trudno orzec — wszak są niewidzialne.
Gadżety muzyczne do postawienia
A co powiecie na stół, który pozwala tworzyć rytmy? Taki stolik nadaje się świetnie do spotkań z przyjaciółmi — zwłaszcza gdy kończą się tematy rozmów. Pod blatem umieszczone są talerze, werbel, stopa i inne elementy perkusyjne. Można w niego walić, ile wlezie — byle z rytmem. Gadżety muzyczne tego typu mogą ozdobić każdy salon!
Ciekawym stołem jest HARP. Przypomina on wielką kierownicę, której każda część to inny instrument - organy, perkusja, pianino lub dzwonki. Do pełnej obsługi trzeba więc czterech osób — tylko wówczas mają szansę stworzyć coś sensownego. W zamyśle ma to zacieśniać więzi między ludźmi i coś w tym jest. Takich gabarytów gadżety muzyczne przeznaczone są raczej do miejsc publicznych, ponieważ mało kto może w domu postawić to urządzenie.
Gadżety muzyczne do grania
Jedną z cech gadżetów jest łączenie co najmniej dwóch funkcji w jednym urządzeniu. Co powiecie na harmonijkę ustną, która jest zarazem pendrive'em? Takie gadżety muzyczne mają praktyczne zastosowanie. Wrzucamy na nie ważne pliki do pracy/szkoły, a żeby mieć pewność, że pendrive nie wypadnie nam z kieszeni, gramy sobie po drodze na harmonijce.
Muzyka napędzana różnicami temperatur
Czy perkusja może mieć kształt UFO? No cóż, czemu nie. A czy można cały zestaw zmienić w nieziemski spodek? Jak najbardziej, czego przykładem UFO Drum. Wygląda tak, jak pokazuje to zdjęcie poniżej. A jak działa? Wielokolorowy ekran dotykowy odbije nasze dłonie, a każdy z palców wybijający rytm znajdzie wydźwięk jednego z zapisanych w bazie dźwięków. Dodatkowo rozbudowany interfejs pozwoli na modyfikacje, zapis swoich kompozycji itp.
Muzyka skomponowana z Wi-Fi [wideo]
A teraz coś z Japonii
No tak, jak się nietrudno domyślić, gadżety muzyczne z Japonii są nieprzewidywalne. Mówi Wam coś nazwa Otomatone? Z pewnością nie. Jak na razie wyszło kilka prototypów tego urządzenia. Zresztą — zobaczcie poniższy film. On wyjaśnia wszystko. Niech żyje Japonia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze