Koronawirus niezażegnany, więc rozdają nawet syntezatory muzyczne. Przynajmniej te na smartfony

Koronawirus niezażegnany, więc rozdają nawet syntezatory muzyczne. Przynajmniej te na smartfony

Syntezatory bez fizycznego instrumentu. Moog i Korg udostępnili za darmo aplikacje na Androida i iOS
Syntezatory bez fizycznego instrumentu. Moog i Korg udostępnili za darmo aplikacje na Androida i iOS
Źródło zdjęć: © Moog Synthesizers @ Twitter
Jan Domański
17.03.2020 10:40, aktualizacja: 09.03.2022 08:33

Kolejna atrakcja na zabicie nudy w domu. Moog i Korg udostępnili za darmo swoje syntezatory muzyczne w formie aplikacji na smartfony i tablety. Można w prosty sposób coś skomponować czy po prostu pobawić się muzycznie.

Wielu sięga po oglądanie treści z sieci lub telewizji albo gry wideo. Pewnie ludzie o zacięciu muzycznym przeczekując obecną epidemię koronawirusa w swoich czterech ścianach, więcej niż zwykle zasiadają do pianina, biorą gitarę czy inny instrument, albo oddają się komponowaniu w programach komputerowych.

Twój smartfon, twoje brzmienie

Ta ostatnia grupa może rozszerzyć się o przypadkowych uczestników. Normalnie płatne syntezatory w formie aplikacji na Androida i iOS, zostały na czas epidemii koronawirusa udostępnione bezpłatnie przez firmy Moog i Korg. Dzięki nim bez większych umiejętności można zasmakować prawdziwej muzyki. Od brzmień electro, przez rockowe, dubstepowe i wiele innych. Nawet bardzo odjechane psychodeliczne.

Wystarczy wybrać styl poszczególnych instrumentów elektronicznych, pogrzebać w różnych ustawieniach, poeksperymentować. Program przygotuje dla nas podkład według wytycznych, a użytkownik może dotykać i przesuwać palcem po wyznaczonym obszarze kształtując swój wybrany instrument. Przynajmniej u Korga, który jest dostępny na Androida i iOS, drugiej pozycji nie testowałem.

Tworzenie muzyki bezpłatne w najbliższych dniach

Aplikacje można pobrać bezpłatnie ze sklepów oprogramowania Apple i Google, ale trzeba się spieszyć. KORG Kaossilator można zdobyć za darmo do 20 marca na Androidzie i iOS. W przypadku Minimoog Model D Synthesizer dostępnego wyłącznie na iOS nie podano terminu zakończenia promocji.

Może w czasie epidemii staniecie się gwiazdą YouTube? Wszystko jest możliwe, nadmiar czasu zachęca do poszukiwania nowych zajęć, a muzyka może wciągnąć na wiele godzin. Później nagrane utwory czy próbki zawsze da się udostępnić w serwisach społecznościowych lub portalach wideo, więc wolna droga - świat muzyki to kolejna opcja na nudę w czterech ścianach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)