33 000 skrzynek na piwo + ludzie z wyobraźnią = ?

Przeważnie architekci stawiają budynki w ten sposób, aby przetrwały one lata. Jednak to, co chcę Wam dziś zaprezentować, to konstrukcja tymczasowa, po której wkrótce śladu nie będzie.

Beer
Beer
Henryk Tur

27.09.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeważnie architekci stawiają budynki w ten sposób, aby przetrwały one lata. Jednak to, co chcę Wam dziś zaprezentować, to konstrukcja tymczasowa, po której wkrótce śladu nie będzie.

Wykonano ją z 33 tysięcy skrzynek na piwo. Za projekt odpowiadają Shin Bogdan Hagiwara, Thierry Decuypere i Jorn Aram Bihain. Niezwykłą budowlę można oglądać w Brukseli, tuż koło słynnego "Atomium". Powstała z okazji półwiecza Wystawy Światowej w Brukseli. Wszystkie skrzynki są w pełni funkcjonalne i po rozebraniu budowli wrócą do normalnego przeznaczenia, czyli zostanie do nich załadowane piwo i ruszą w świat. Tym bardziej zachęcam do przyjrzenia się poniższym zdjęciom.

Obraz
Obraz
Obraz

Aż żal pomyśleć, że obiekt zostanie rozebrany, prawda? Całe szczęście, że plany są zachowane i w razie potrzeby będzie można w każdej chwili go odtworzyć.

Źródło: www.shsh.be

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.