Błyskawiczne skanowanie książki 1000fps

blyskawiczne-skanowanie-ksiazki-1000fps

blyskawiczne-skanowanie-ksiazki-1000fps

Każdy student wie, czym jest skanowanie lub kserowanie pokaźnych ilości notatek, o kilku książkach już nie mówiąc. Godziny spędzone przed okienkiem ksera mogą się niedługo skończyć. Ishikawa Komuro Laboratory pokazało kolejne zastosowanie swojej technologii, która może być przydatna wszystkim żakom.

High Speer computer Vision processing to technologia, która błyskawicznie wykrywa ruch i to w trzech wymiarach. Działa to zaskakująco dobrze. Tutaj możecie zobaczyć ten wynalazek w działaniu:

Teraz może to być wykorzystywane przy skanowaniu książek. Wystarczy tylko szybko przejechać po wszystkich stronach, a kamera (wyposażona w sensor wyłapujący 1000 klatek na sekundę) wyłapie cały tekst wraz z ilustracjami. Chyba nie muszę mówić jak przyspieszyłoby to proces tworzenia ebooków czy innych danych?

Kamera wykorzystuje różnice światła, ale w taki sposób działa chyba każda inna. Sensor jest podłączony pod specjalne projektory, dzięki którym jest w stanie wyczuwać kształt w 3D. Jeżeli oglądaliście powyższy filmik, to wiecie też, że wszystko można bez problemu odtworzyć na ekranie komputera.

Źródło: PlasticPals

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot