3D z większej odległości - tylko po co?

Rozwój technologii 3D nie dotyczy wyłącznie telewizorów. Niedawno Panasonic wprowadził na Japoński rynek okulary w kilku rozmiarach. Teraz firma Vishay Intertechnology zapowiada udoskonalenie samych okularów przez instalację nowych odbiorników podczerwieni.

3D z większej odległości - tylko po co?
Szymon Adamus

Rozwój technologii 3D nie dotyczy wyłącznie telewizorów. Niedawno Panasonic wprowadził na Japoński rynek okulary w kilku rozmiarach. Teraz firma Vishay Intertechnology zapowiada udoskonalenie samych okularów przez instalację nowych odbiorników podczerwieni.

Odbiorniki IR TSOP75D25 i TSOP35D25 mają być montowane na aktywnych okularach migawkowych i służyć oczywiście do odbierania sygnałów z telewizorów. Przypomnijmy, że w systemach wykorzystujących aktywne okulary jest to niezbędne by zsynchronizować wyświetlane na przemian klatki dla lewego i prawego oka, z okularami zasłaniającymi raz jedno, raz drugie szkło.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/07/Sidebyside3dtoframesequential.jpg)

Odbiorniki Vishay mają działać na częstotliwości 25 kHz czyli niższej niż w pilotach do telewizorów. Producent chce uniknąć w ten sposób jakichkolwiek zakłóceń. Nowością ma być tutaj zasięg, który ma sięgać nawet 26 metrów.

Producent wysyła obecnie próbki. Produkcja ma potrwać około 6-8 miesięcy. Jeden odbiornik, przy zamówieniu niewielkich ilości, kosztuje 1 dolara.

Wszystko fajnie i pięknie, ale największa zaleta tego rozwiązania, zasięg, jest kompletnie zbędna. Rozumiem, że o dobrą synchronizację i zasięg trzeba dbać, ale przecież nawet na największym panelu 3D jaki uda się kupić nikt nie będzie oglądał filmów z 26 metrów. Mówiąc inaczej, cieszy rozwój okularów, ale lepiej dla wszystkich byłoby aby producenci skupili się na technologiach eliminujących je całkowicie.

Źródło: 3D Display Info

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.