Naj 2013: gadżety, odkrycia, memy, książki, filmy i seriale oraz porażki

Koniec roku już za nami, a wraz z nim wybór najlepszych książek, filmów i seriali, memów, gadżetów, odkryć naukowych oraz głosowanie na największą porażkę technologiczną 2013 roku. Co wybralicie spośród naszych propozycji?

Naj 2013 roku - poznajcie zwycięzców!

Naj 2013 roku - poznajcie zwycięzców!

Największa porażka technologiczna 2013 roku

Największa porażka technologiczna 2013 roku

W tej niechlubnej kategorii zwyciężyły ex aequo - iPhone 5C i Windows RT. Z niezadowoleniem przyjęliście również komunikaty o ciasteczkach, którymi w 2013 roku nękały nas strony internetowe.

iPhone 5C

Najlepsze filmy 2013 roku

Najlepsze filmy 2013 roku

Dla wielbicieli kina bezkonkurencyjna okazała się "Gra Endera", która pokonała m.in. "World War Z" i "Elizjum".

Najlepsze seriale 2013 roku

Najlepsze seriale 2013 roku

Również w tym wypadku nie ma wątpliwości — zdecydowaną przewagę uzyskał serial "Breaking Bad".

Najważniejsze odkrycie naukowe 2013 roku

Najważniejsze odkrycia naukowe 2013 roku

Zobacz również: Gdzie się podziały prawdziwe RPG-i

Wybór okazał się trudny i niejednoznaczny, a Wasze głosy podzieliły się pomiędzy wiele naukowych wydarzeń, jak sklonowanie ludzkiego embriony, misja polskiego satelity naukowego czy odkrycie przez polską ekspedycję zaginionego miasta Majów. Choć nie brakowało doniosłych wydarzeń, w tej kategorii ogłaszamy brak zwycięzcy.

Klonowanie embrionów zapewni dostęp do komórek macierzystych

Najlepszy gadżet 2013 roku

Najlepszy gadżet 2013 roku

Miano najlepszego gadżetu minionego roku wywalczył kontroler Leap Motion. Choć jest montowany m.in. w niektórych laptopach HP, to sterowanie komputerem za pomoca gestów nadal pozostaje raczej ciekawostką, niż popularnym standardem. Może 2014 rok to zmieni?

Najlepsze memy 2013 roku

Najlepsze memy 2013 roku

W tym przypadku niekwestionowanym zwycięzcą został Pojedynek "Gry o tron" z "Gwiezdnymi wojnami".

Najlepsze polskie książki SF i fantasy 2013 roku

Najlepsze polskie książki SF i fantasy 2013 roku

Wśród wymienionych książek najwięcej wskazań zdobyła "Kopuła" Pawła Jakubowskiego, pokonując m.in. takie hity, jak "Sezon burz" czy "Szubienicznika" Jacka Piekary.

„Kopuła” – Paweł Jakubowski

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Star Trek obnażony! Szukamy logiki w nowych filmach science-fiction Dla odważnych: najdziwniejsze gadżety erotyczne na świecie Orgazmem w histerię, czyli krótka historia wibratora Komentarze pod produktami można skasować. I tak nie są nam potrzebne Nie pamiętasz, ile wypiłeś? Shot Time ci przypomni "Ściągnij moją twórczość nielegalnie, pozwalam!". Darmowy i głupi sposób na promocję Fascynujący, symetryczny film. Można go oglądać od końca! Najlepszy film SF, jaki widziałem w tym roku Oszołomiony Sub-Zero. Oto katastrofalne skutki zaniechania fatality! Kultowe gadżety sprzed ponad pół wieku: Syrena, radio Szarotka, skuter Osa i inne Czy e-sport to sport? Najlepszy kalendarz na 2014 rok. Tylko dla dorosłych, choć bez gołych babek Takahiro Jyumonji – tak tańczy szybkonogi Japończyk. Poziom Azjata Drang nach osten [Gadżetomaniak w podróży] Dlaczego kobieta to zło wcielone (na przykładzie Smerfetki) Gry z cyfrowej dystrybucji coraz częściej znikają z wirtualnych półek. Wracamy do pudełek? Wyglada jak Superman! Niesamowity film pokazuje swobodny lot pod chmurami 10 powodów, dla których warto oglądać "Sherlocka" Troll roku! Street Fighter kontra rzeczywistość W poczuciu społecznego obowiązku [Gadżetomaniak w podróży] No budować to tu umieją szybko [Gadżetomaniak w podróży] 10 najczęściej piraconych filmów w 2013 roku Dziecko jeździ na roombie. Tak, to jest najsłodsza rzecz na świecie!