Netflix i HBO GO w 2020 roku. Oto najpopularniejsze filmy i seriale

Netflix i HBO GO. Oto najchętniej oglądane filmy i seriale w 2020 roku
Netflix i HBO GO. Oto najchętniej oglądane filmy i seriale w 2020 roku
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Prokopowicz

08.01.2021 14:29, aktual.: 08.03.2022 14:23

Serwisy Netflix i HBO GO cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów w 2020 roku. Poniżej przedstawiamy listę najchętniej odtwarzanych produkcji na popularnych platformach. Nie zabrakło starych sprawdzonych pozycji, niespodzianek, jak i polskiego akcentu.

Nie ma wątpliwości, że rok 2020 był niezwykle trudny dla mieszkańców całego świata. W związku z pandemią koronawirusa, ludzie w bardzo szybkim tempie musieli przyzwyczaić się do życia w nowej, trudniejszej rzeczywistości. Obostrzenia i restrykcje związane z działaniami mającymi na celu zahamowanie transmisji COVID-19, spowodowały utrudnienia w wielu branżach. Jedną z nich bez wątpienia był sektor kultury.

Zamknięcie teatrów, kin oraz odwołanie wielu ciekawie zapowiadających się premier było fatalną wiadomością dla wszystkich miłośników sztuki. Z pomocą przyszły jednak popularne platformy VOD, które postanowiły wykorzystać ten trudny czas i zaproponować widzom jak najlepszą alternatywę. Wśród nich warto wymienić Netflix i HBO GO, które jak zwykle nie zawiodły i przygotowały dla swoich użytkowników niezwykle bogatą ofertę.

Netflix. Oto najpopularniejsze filmy i seriale w 2020 roku

Serwis FlixPatrol opublikował ranking, w którym produkcje dostępne na wyżej wymienionych platformach zdobywają punkty w zależności od miejsc w każdym kraju oraz okresu utrzymywania tego miejsca. Dzięki niemu możemy zobaczyć stopień popularności danych filmów i seriali.

Okazało się, że najpopularniejszym filmem w 2020 roku została polska produkcja "365 dni" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Drugie miejsce zdobyła "Enola Holmes", z kolei trzecie druga część filmu "Kronika świąteczna".

Netflix. Najpopularniejsze filmy w 2020 roku
Netflix. Najpopularniejsze filmy w 2020 roku© FlixPatrol

Wśród seriali bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się głośna produkcja pod tytułem "Gambit królowej". W TOP 3 znalazły się jeszcze "Emily w Paryżu" oraz "Lucyfer".

Netflix. Najpopularniejsze seriale w 2020 roku.
Netflix. Najpopularniejsze seriale w 2020 roku.© FlixPatrol

HBO GO. Najchętniej oglądane produkcje w 2020 roku

Ranking najpopularniejszych filmów na HBO GO w 2020 roku otwiera "Kraina lodu II". Na kolejnych miejscach uplasowały się "Kontrakt na zabijanie", "Epidemia strachu" oraz kontynuacja "Angry Birds".

HBO GO. Najpopularniejsze filmy w 2020 roku
HBO GO. Najpopularniejsze filmy w 2020 roku© FlixPatrol

Wśród seriali królowała uwielbiana przez widzów na całym świecie "Gra o tron". Srebrny medal przypadł "Teorii wielkiego podrywu", natomiast brązowy - "Współczesnej rodzinie". Tuż za podium znalazł się słynny serial "Seks w wielkim mieście".

HBO GO. Najpopularniejsze seriale w 2020 roku
HBO GO. Najpopularniejsze seriale w 2020 roku© FlixPatrol
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)