Najlepsze filmy i seriale, gadżety i najważniejsze odkrycia naukowe 2014 roku. Co wybraliście?

Za nami wybór najważniejszych filmów i seriali, gadżetów i wydarzeń ze świata nauki. Dziękujemy za udział w głosowaniu i komentarze! Co zebrało najwięcej Waszych głosów?

Najlepsze filmy i seriale, gadżety i najważniejsze odkrycia naukowe 2014 roku. Co wybraliście?
Łukasz Michalik

Najlepsze filmy i seriale 2014 roku

Filmy i seriale 2014 roku podsumowaliśmy jednym zestawieniem i jednym głosowaniem. Jego wyniki są dość zaskakujące. Pierwsze miejsce wśród filmów raczej nie dziwi – zajęła je trzecia część ostatniej trylogii Petera Jacksona. Drugie miejsce zdobyli polscy „Bogowie”, a trzecie wojenna opowieść „Furia”. Poza podium, z niewielką stratą, znalazł się film „Grand Budapest Hotel”.

Głosowanie na serial roku wyłoniło dość niespodziewanego zwycięzcę. Okazał się nim serial „Wikingowie”, który zebrał ponad jedną czwartą Waszych głosów! Na drugim miejscu – i tu już bez zaskoczenia – znalazł się „True Detective”, a na trzecim „Fargo”.

Obraz

Najlepsze gadżety 2014 roku

W głosowaniu na najlepszy gadżet minionego roku wskazaliście edukacyjny komputer Kano. Ten wykorzystujący platformę Raspberry Pi sprzęt o włos wyprzedził smartwatcha LG G Watch R. Trzecie miejsce zajął skonstruowany przez Polaka dron o krótkiej nazwie B, będący połączeniem wielowirnikowca z pojazdem kołowym.

Obraz

Najważniejsze odkrycia naukowe 2014 roku

W głosowaniu, dotyczącym odkryć naukowym podium opanowały wydarzenia, związane z medycyną i ciałem człowieka. Za najważniejsze uznaliście przełomowe osiągnięcie polskich lekarzy, którzy przywrócili władzę w dolnej części ciała osobie z przerwanym rdzeniem kręgowym. Drugie miejsce zajęły coraz doskonalsze, sztuczne części ciała, w tym sterowane myślami protezy rąk. Na trzecim miejscu znalazł się opracowany przez IBM procesor, który swoim działaniem symuluje działanie fragmentu ludzkiego mózgu.

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.