Epson SC-P5000: profesjonalna drukarka z prestiżową nagrodą TIPA

Markę Epson po raz kolejny doceniły branża fotograficzna i wideo. Tym razem nagrodę otrzymała drukarka SC-P5000, doceniona za m.in. najwyższą jakość wykonania i precyzję druku. Jakie technologie zastosował w niej producent?

  1. Jak długo funkcjonuje stowarzyszenie TIPA?
  2. Ile nagród TIPA otrzymał dotąd Epson?
  3. Jaką jakość druku oferuje nagrodzona drukarka?
  4. Jaką trwałość wydruków pozwala uzyskać?

Cenne wyróżnienie branżowe

TIPA (Technical Image Press Association), czyli międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej, wideo i związanej z obrazowaniem, liczy sobie już 26 lat działalności. Zrzeszająca 31 tytułów organizacja corocznie przyznaje nagrody produktom uznanym za wyróżniające się pod względem m.in. zastosowanych technologii, ergonomii czy relacji ceny do wydajności.

W tym roku jedna z prestiżowych nagród przypadła urządzeniu Epson SC-P5000. Zwycięstwo w kategorii Najlepsza Drukarka Fotograficzna 2017 jest już 38 nagrodą, jaką producent otrzymał od stowarzyszenia TIPA na przestrzeni ostatnich 20 lat. Ceremonia jej oficjalnego wręczenia ma się odbyć 16 czerwca bieżącego roku w Tokio.

Najwyższa jakość w formacie A2

Wyróżniona drukarka została skonstruowana z myślą o wydrukach próbnych i zdjęć oraz reprodukcjach dzieł sztuki. Urządzenie o pokaźnych gabarytach 863 × 766 × 406 mm i wadze 52 kg korzysta z 11 kolorów tuszu UltraChrome HDX, każdy o pojemności 200 ml. Podłączenie do komputera może zostać ustanowione przy pomocy interfejsu USB lub LAN.

Drukowanie odbywa się w imponującej rozdzielczości 2880 × 1440 DPI na papierze formatu do A2 włącznie. Zastosowana głowica drukująca to MicroPiezo TFP, układ dysz podzielono na 360 czarnych i kolejnych 360 kolorowych, a możliwe do uzyskania krople atramentu mogą mieć rozmiar zaledwie 3,6 pl.

Pozwoliło to na uzyskanie wzorowej jakości barw, obejmującej 99% szerokiej palety Pantone Solid Coated Color. Na uznanie zasługuje także wyjątkowa trwałość tak stworzonego wydruku, zgodnie ze specyfikacją sięgająca nawet 60 lat.

Urządzenie dla najbardziej wymagających

Nagroda przyznana Epsonowi zwraca uwagę branży na udany produkt i przypomina na jakim poziomie jakości znajduje się obecnie druk profesjonalny. Choć na co dzień kojarzony wyłącznie z wielkoformatowymi reklamami, w rzeczywistości wykorzystywany jest przez ogromną liczbę przedsiębiorstw w licznych projektach i przestrzeniach.

Urządzenia takie jak SC-P5000 pozwolą na uzyskanie w nich jeszcze wyraźniejszych szczegółów oraz bardziej nasyconych i wierniej odwzorowanych barw. Za tak profesjonalną jakością i szerokim spektrum zastosowań podążyła oczywiście również cena, wynosząca obecnie 10620 zł.

Źródło: materiały prasowe, Epson

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Zamrażarki do 2000 zł - propozycje Depilatory do 300 zł PocketBook Aqua 2: wodoszczelny czytnik e-booków z wyświetlaczem E-Ink Carta iRobot Roomba 980: autonomiczny odkurzacz z funkcją mapowania pomieszczeń AMD Radeon RX 500: odświeżone karty graficzne już w sklepach Robot planetarny do 1200 zł - propozycje Woolet 2.0: inteligentny portfel debiutuje w udoskonalonej wersji Mad Catz RAT Pro X+: flagowa mysz dla największych entuzjastów personalizacji Amplitunery kina domowego do 2000 zł Gadżetomania partnerem Code Europe. Największa konferencja programistyczna już wkrótce! Mikrofalówka do 500 zł - propozycje Dobra wiadomość dla palaczy. W Polsce debiutują nowe modele podgrzewaczy tytoniu IQOS