Epson SC-P5000: profesjonalna drukarka z prestiżową nagrodą TIPA

Markę Epson po raz kolejny doceniły branża fotograficzna i wideo. Tym razem nagrodę otrzymała drukarka SC-P5000, doceniona za m.in. najwyższą jakość wykonania i precyzję druku. Jakie technologie zastosował w niej producent?

  1. Jak długo funkcjonuje stowarzyszenie TIPA?
  2. Ile nagród TIPA otrzymał dotąd Epson?
  3. Jaką jakość druku oferuje nagrodzona drukarka?
  4. Jaką trwałość wydruków pozwala uzyskać?

Cenne wyróżnienie branżowe

TIPA (Technical Image Press Association), czyli międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej, wideo i związanej z obrazowaniem, liczy sobie już 26 lat działalności. Zrzeszająca 31 tytułów organizacja corocznie przyznaje nagrody produktom uznanym za wyróżniające się pod względem m.in. zastosowanych technologii, ergonomii czy relacji ceny do wydajności.

W tym roku jedna z prestiżowych nagród przypadła urządzeniu Epson SC-P5000. Zwycięstwo w kategorii Najlepsza Drukarka Fotograficzna 2017 jest już 38 nagrodą, jaką producent otrzymał od stowarzyszenia TIPA na przestrzeni ostatnich 20 lat. Ceremonia jej oficjalnego wręczenia ma się odbyć 16 czerwca bieżącego roku w Tokio.

Najwyższa jakość w formacie A2

Wyróżniona drukarka została skonstruowana z myślą o wydrukach próbnych i zdjęć oraz reprodukcjach dzieł sztuki. Urządzenie o pokaźnych gabarytach 863 × 766 × 406 mm i wadze 52 kg korzysta z 11 kolorów tuszu UltraChrome HDX, każdy o pojemności 200 ml. Podłączenie do komputera może zostać ustanowione przy pomocy interfejsu USB lub LAN.

Drukowanie odbywa się w imponującej rozdzielczości 2880 × 1440 DPI na papierze formatu do A2 włącznie. Zastosowana głowica drukująca to MicroPiezo TFP, układ dysz podzielono na 360 czarnych i kolejnych 360 kolorowych, a możliwe do uzyskania krople atramentu mogą mieć rozmiar zaledwie 3,6 pl.

Pozwoliło to na uzyskanie wzorowej jakości barw, obejmującej 99% szerokiej palety Pantone Solid Coated Color. Na uznanie zasługuje także wyjątkowa trwałość tak stworzonego wydruku, zgodnie ze specyfikacją sięgająca nawet 60 lat.

Urządzenie dla najbardziej wymagających

Nagroda przyznana Epsonowi zwraca uwagę branży na udany produkt i przypomina na jakim poziomie jakości znajduje się obecnie druk profesjonalny. Choć na co dzień kojarzony wyłącznie z wielkoformatowymi reklamami, w rzeczywistości wykorzystywany jest przez ogromną liczbę przedsiębiorstw w licznych projektach i przestrzeniach.

Urządzenia takie jak SC-P5000 pozwolą na uzyskanie w nich jeszcze wyraźniejszych szczegółów oraz bardziej nasyconych i wierniej odwzorowanych barw. Za tak profesjonalną jakością i szerokim spektrum zastosowań podążyła oczywiście również cena, wynosząca obecnie 10620 zł.

Źródło: materiały prasowe, Epson

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Hama Rockman S i Rockman L: wodoodporne głośniki Bluetooth Koronawirus. Kina i teatry wrócą. Rząd podał datę Lodówki turystyczne do 200 zł Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych Lodówki turystyczne do 300 zł Robot w polskich przedszkolach i szkołach. Uczy dzieci programowania Lodówka do 1500 zł - propozycje Domowy serwer niewielkim kosztem: 3 budżetowe obudowy NAS ASUS ROG Strix GL502: odświeżone laptopy dla graczy z Intelem Kaby Lake Zewnętrzne karty dźwiękowe - propozycje Razer Hammerhead BT i Hammerhead iOS: nowe słuchawki douszne dla urządzeń mobilnych

Popularne w tym tygodniu:

Canal+ wreszcie wykorzystuje internet. Mecz Barcelona-Real takiej transmisji jeszcze nie miał