Nie tylko selfie stick - inne zastosowania kamerki GoPro

Choć pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, a tym bardziej do uprawiania sportów ekstremalnych, to wciąż znajdą się entuzjaści tego typu rozrywki. To dla nich dedykowane są przenośne kamery sportowe typu GoPro. Samo posiadanie takiego sprzętu wystarczy, ale warto pomyśleć o akcesoriach, które pozwolą na wykorzystywanie urządzenia w maksymalnym stopniu.

Na szczęście teraz nie musicie żmudnie kolekcjonować wszystkich przydatnych akcesoriów. Znaleźliśmy specjalny zestaw pięćdziesięciu dodatków ulepszających i zwiększających możliwości kamerek GoPro.

Sposobów wykorzystywania kamerki jest wiele, wystarczy zerknąć na youtube. Wyczynowe akrobacje na rowerze, spływy kajakowe z kamerą przyczepioną do wiosła, a nawet oglądanie okolicy z lotu ptaka, a właściwie grzbietu orła, to tylko kilka możliwych opcji. Każda z tych rzeczy wymaga innego uchwytu, a kompletowanie gadżetów związanych z GoPro może być czasochłonne. Jeśli nie mamy pomysłu na to jak wykorzystywać kamerkę sportową, warto zerknąć na ten krótki przewodnik.

Dla wielu osób GoPro jest pierwszą rzeczą, którą zabraliby na wakacje. Planując spóźniony, wrześniowy urlop, wielu z nas myśli o ciepłych, południowych plażach – Lazurowym Wybrzeżu czy bułgarskim Słonecznym Brzegu. Tam gdzie jest woda, istnieje również ryzyko zatopienia kamerki, chyba że wcześniej zaopatrzyliśmy się w bobber – uchwyt przypominający nieco spławik na ryby. Wpinamy w niego kamerkę zawiązujemy rzemyk wokół nadgarstka i możemy być spokojni. Nawet gdy węzeł nie wytrzyma, kamerka będzie unosić się na wodzie. Osoby uprawiające ekstremalne sporty wodne wiedza, że im większa wilgotność otoczenia tym łatwiej o zaparowanie wnętrza kamery. Dlatego warto zamontować pod obudową specjalne wkładki anty-mgielne.

Wybierając się w podróż musimy również odpowiednio zabezpieczyć nasz sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi i temperaturą. Każdy wie jak zachowuje się telefon lub tablet pozostawiony przez długi czas w pełnym słońcu, zwłaszcza gdy jest podłączony do ładowarki. Wystarczy zostawić kamerkę za tylną szybą samochodu w słoneczny dzień i skutki mogą być opłakane. Dlatego niezbędnym wyposażeniem przy częstych wyjazdach będzie odpowiednia sakwa odporna na temperatury. Dla kierowców nieodzownym gadżetem okaże się uchwyt mocujący kamerkę na przedniej szybie samochodu. Przyda się szczególnie podczas zaobserwowania podejrzanego zachowania innych członków ruchu drogowego, lub w przypadku kolizji. Nagranie pozwoli oszczędzić wiele komplikacji i ustalić winowajcę niefortunnego zdarzenia.

GoPro można wykorzystywać do kręcenia filmików nie tylko w samochodzie. Można uwiecznić na nim ważne wydarzenie, bądź nakręcić amatorski filmik z udziałem przyjaciół. Nie każdy ma ochotę paradować po mieście z kamerą przyczepioną do czoła, kojarzącą się z górnikiem schodzącym do kopalni. Na szczęście możemy przymocować kamerę do ręki lub na klatkę piersiową. To dla sportowców, których dyscypliny wymagają użycia obu rąk. Za pomocą specjalnego uchwytu możemy przytwierdzić GoPro do kierownika roweru, rurki bądź kierownicy.
Jak widać zastosowań GoPro jest wiele i są one zależne tylko od naszej wyobraźni. Niezależnie czy chodzi o sporty ekstremalne, czy filmik przedstawiający trasę spacerową twojego psa. Kolekcjonowanie pojedynczych elementów sprzętu może się jednak okazać czasochłonne i kosztowne. Każdy dodatkowy element i uchwyt zwiększa jego możliwości.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze? Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu