6 najbrutalniejszych komiksów świata [18+]
Nie tak dawno temu rozpisywałem się na temat komiksowych złoczyńców, którzy powinni trafić na kinowe i telewizyjne ekrany. Dziś przypomniałem sobie, jak podczas pobytu we Francji natknąłem się na tamtejsze wydanie komiksowego magazynu "Splatter", który traktował wyłącznie o gatunku "gore". Czy krew, flaki, sadyzm i tortury są tak bardzo popularne na kolorowych kartach powieści z dymkiem? Oj tak!
Najbrutalniejsze komiksy świata - cz. 1[/h2][h3]Stitched
"Stitched" powstał na kanwie filmu krótkometrażowego, w którym grupka żołnierzy amerykańskich rozbija się gdzieś w Afganistanie, co zmusza ich do stawienia czoła hordom talibów oraz ożywionych ciał pozszywanych do kupy i animowanych za pomocą jakiejś przedziwnej siły. Powstało co najmniej kilkanaście odcinków komiksu, który jest wydawany przez Avatar. Okładki i treść nie odbiegają niczym od najlepszych grafik na okładkach albumów zespołów deathmetalowych.
Preacher
Jeden z bohaterów, młody chłopak z nieszczęśliwym dzieciństwem, postanawia odebrać sobie życie, strzelając sobie ze śrutówki w twarz. Przeżywa, choć o twarzy nie może już być mowy. Po wyjściu ze szpitala postanawia zostać bohaterem i przyjmuje imię - Dupolicy. I tak oto toczy się historia w "Kaznodziei". Od trupa do groteski.
Walking Dead [spoilery!]
Robert Kirkman, scenarzysta i twórca komiksu, nie ma żadnej litości dla swoich bohaterów. Syn naszego ulubionego szeryfa to jednooki kaleka, a gubernator znany z poprzedniego sezonu serialu był torturowany przez zgwałconą Michonne za pomocą łyżeczki, wydłubanego oka i własnych odchodów. Z kolei poniżej możecie obejrzeć planszę ze sceną z pedofilsko-nekrofilskim akcentem oraz scenę śmierci żony Ricka. Pamiętajcie, że czytanie tego komiksu sprawi, że serial "Walking Dead" będzie przypominał "Beverly Hills 90210"...
Najbrutalniejsze komiksy świata - cz. 2[/h2][h3]Gantz
Długo poszukiwałem planszy, którą mógłbym Wam pokazać, ale chyba jest to niemożliwe. Natężenie pornografii i brutalności jest tak duże, że cenzura redakcyjna nie wytrzymałaby takiej publikacji. Jednak wystarczy wrzucić to do Google'a, by wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Co ciekawe, okładki serii są zupełnie poprawne i całkowicie mylące. Biedny czytelnik nie ma bladego pojęcia, co czeka go po otwarciu zeszytu.
"Gantz" opowiada o umarłych ludziach polujących na kosmitów. Nie podejmuję się przybliżenia większej ilości szczegółów tej serii, bo sam za dużo nie rozumiem...
30 Days of Night
Akcja serii dzieje się w Burrow na Alasce, gdzie przez 30 dni w roku panuje nieprzerwana ciemność. Fakt ten wykorzystują wampiry i polują na ludzi bez zawracania sobie głowy słońcem. Rzecz została zekranizowana, i to w dość dobrym stylu, choć z klimatu komiksu i natężenia brutalnych zgonów nie zostało zbyt dużo. Poniżej próbka twórczości z komiksu i jakże urocza obrazoburcza okładka.
Gore Shriek
Seria "Gore Shriek" była poświęcona krótkim, czarno-białym opowieściom o zombie, flakach, krwi, morderstwie, trupach, gwałtach i aborcji - w dowolnej kolejności i natężeniu. Tam karierę zaczynał wspomniany wcześniej Steve Niles, a także Bissete, Capullo, Hembeck i inni. Warto zaznaczyć, że 'Gore Shriek" była serią przejaskrawioną i miejsce na humor także się znalazło. Można ją porównać do serii filmów "Piła", tylko z dodatkowymi elementami nadnaturalnymi. Poniżej wspaniała okładka numeru 4 oraz kompilacja coverów pozostałych numerów.