Mikrowieża Sony CMT-X5CDB wygląda jak metalowe pudełko, ale gra jak orkiestra

Mikrowieża Sony CMT‑X5CDB wygląda jak metalowe pudełko, ale gra jak orkiestra

Mikrowieża Sony CMT-X5CDB
Mikrowieża Sony CMT-X5CDB
Źródło zdjęć: © Sony
Łukasz Michalik
20.08.2019 22:13, aktualizacja: 09.03.2022 10:27

Czym wyróżnić się na zatłoczonym rynku audio? Brzmienie jest ważne, ale wielu klientów kupuje oczami, a jakości dźwięku nie widać. Nic dziwnego, że Sony postanowiło podbić serca i portfele klientów bardzo nietypowym zestawem. Mikrowieża japońskiej marki wygląda jak metalowe pudełko.

W epoce mobilnej muzyki i streamingu małe zestawy audio mogą wydawać się sprzętem z innej epoki. Mimo tego wiele marek wciąż projektuje i produkuje niewielkie wieże, które – mimo skromnych rozmiarów – nieraz potrafią zaskoczyć mocą i jakością dźwięku, czego dobrym przykładem jest recenzowany przez nas, lampowy zestaw Kruger&Matz KM1908.

Jak odróżnić się od konkurentów? Gdy większość niewielkich wież wygląda mniej więcej podobnie, Sony postawiło nie tylko na brzmienie, ale i na nietypowy wygląd. Choć zestaw Sony CMT-X5CDB nie jest rynkowym debiutantem, niezmiennie zaskakuje swoją formą.

Mikrowieża Sony CMT-X5CDB
Mikrowieża Sony CMT-X5CDB© Sony

Minimalistyczny wygląd, duże możliwości

Zamiast klasycznego rozwiązania w postaci dwóch głośników i jednostki centralnej, japońska marka postawiła na zestaw audio wyglądający jak blaszane pudełko – producent określa to mianem linii wzorniczej Definitive Outline. Z powodzeniem możemy postawić je w dowolnym pomieszczeniu i wielu osobom nawet nie przyjdzie do głowy, że jest to sprzęt grający.

CMT-X5CDB (co za geniusz marketingu wymyśla takie nazwy?) kryje w sobie dwa głośniki o łącznej mocy 40 W, odtwarzacz CD (płytę wkłada się w szczelinę umieszczoną na górnej powierzchni urządzenia), radio FM, cyfrowy tuner DAB/DAB+, a także moduł Bluetooth pozwalający na strumieniowanie muzyki z różnych źródeł.

Mikrowieża Sony CMT-X5CDB
Mikrowieża Sony CMT-X5CDB© Sony

Jak poprawić jakość MP3?

Uzupełnieniem interfejsów jest liniowe wejście audio, gniazdo USB i moduł NFC, ułatwiający parowanie sprzętu np. ze smartfonem. Producent podkreśla również zastosowanie rozwiązania o nazwie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine – system cyfrowego wzbogacania dźwięku). Jest to algorytm, który próbuje uzupełniać muzykę, odtwarzaną z formatów stratnych, o utracone podczas kompresji brzmienia.

Dodatkowym atutem sprzętu jest dedykowana aplikacja mobilna SongPal, zmieniająca smartfon w pilota zdalnego sterowania i centrum obsługi, pozwalające na personalizację ustawień i łatwy dostęp do kolekcji cyfrowej muzyki. Cena zestawu to około 1000 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)