Sony MDR‑1000X: słuchawki Bluetooth z najlepszym na rynku wytłumianiem hałasu

Sony MDR-1000X: słuchawki Bluetooth z najlepszym na rynku wytłumianiem hałasu
Jarosław Balcerzak

02.09.2016 09:30, aktual.: 10.03.2022 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony mówi wprost: to najskuteczniej wytłumiające hałas aktywne słuchawki jakie stworzono. Uwagę zwraca także długi czas pracy na baterii oraz świetne parametry odtwarzania. Czy zdołają do siebie przekonać wymagających użytkowników?

Miejski zgiełk na celowniku producentów

Jednym z największych wyzwań przed producentami bezprzewodowych słuchawek wciąż pozostaje otoczenie wokół użytkowników. Hałas emitowany przez ruch uliczny bądź sporą grupę osób jest w stanie skutecznie zrównać jakość audio w studyjnej jakości do nagrania odsłuchiwanego z YouTube.

Próby zniwelowania tych zakłóceń to obok poprawy jakości samego odtwarzania główne cele obrane przez producentów mobilnego sprzętu do odsłuchu audio. Przełom na polu izolowania od otaczającego nas hałasu ogłosił właśnie Sony, prezentując model MDR-1000X.

Zastosowane w nich technologie mają zapewnić krystalicznie czysty dźwięk oraz zaawansowane wytłumienie hałasu, na jaki możemy się w podróży natknąć. Oferowane w czarnym oraz beżowym wariancie kolorystycznym słuchawki wokółuszne zostały zademonstrowane na trwających w Berlinie targach IFA 2016.

Obraz

Najwyższa jakość odsłuchu nie tylko przewodowo

Sony MDR-1000X to zamknięte, dynamiczne słuchawki o wadze 275 g i paśmie przenoszenia 4-40000 Hz. Zostały wyposażone w 40 mm kopułkowe przetworniki akustyczne i możliwość pracy również przy podłączeniu klasycznym przewodem (w zestawie). Czułość wynosi wówczas 130 dB/mw (1kHz), a impedancja 46 Ω. W trybie bezprzewodowym możemy liczyć na czas pracy sięgający 22 h.

Za wykrywanie i kompensację hałasu z otoczenia odpowiada technologia Dual Noise Sensor, czyli podwójne czujniki korzystające z wewnętrznego i zewnętrznego mikrofonu. Jakość odtwarzanego dźwięku zapewnia m.in. wzmacniacz S-Master HX, ograniczający zniekształcenia oraz system DSEE HX, optymalizujący odtwarzanie plików skompresowanych.

Skuteczność izolacji nie ma ingerować w nasze codzienne funkcjonowanie, a zatem nie zabrakło funkcji natychmiastowego ściszenia muzyki na czas rozmowy. Do wyboru użytkownika są również dwa tryby dźwięków otoczenia: normalny i głosowy, dzięki czemu indywidualnie i w dowolnej chwili dopasujemy stopień izolacji.

Obraz

Słuchawki na miarę naszego stylu życia

Takimi produktami Sony udowadnia, że słucha swoich klientów i potrafi dostarczyć produkt rzeczywiście im potrzebny. Odsłuch muzyki stał się tak mobilny jak my sami, a problem niedostatecznej izolacji hałasu jak dotąd pozostawał rozwiązany jedynie częściowo.

Koszt nowości od Sony dla sporej części potencjalnych odbiorców będzie zaporowy, jednak tej klasy słuchawki rzadko osiągają niższą cenę. Wręcz przeciwnie, ustanowienie rekordu w którejś z funkcjonalności zwykle jeszcze bardziej ją podnosiło. W tym kontekście 399 dol. jest kosztem adekwatnym do jakości urządzenia i oferowanych przez nie możliwości. Sprzedaż rozpocznie się już w październiku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)