Android 4.0 Mini PC - chińska odpowiedź na Raspberry Pi i FXI Cotton Candy

Android 4.0 Mini PC (Fot. Ubergizmo.com)

Android 4.0 Mini PC (Fot. Ubergizmo.com)

Miniaturowe komputery cieszą się dużym zainteresowaniem, co nie mogło pozostać niezauważone przez chińskich producentów elektroniki. Do dostępnych na rynku modeli dołączył kolejny, wypełniający lukę pomiędzy Raspberry Pi a wydajnym, ale drogim FXI Cotton Candy. Co oferuje sprzęt o opisowej nazwie Android 4.0 Mini PC?

Komputer jest nieco większy od pendrive’a – mierzy prawie 9 centymetrów długości. Sercem urządzenia jest jednordzeniowy układ Allwinner A10, taktowany z częstotliwością 1.5 GHz, uzupełniany przez GPU Mali-400 i 512 MB RAM-u.

Sleeveface – nowe internetowe szaleństwo

Sprzęt ma również 4 GB wewnętrznej pamięci i czytnik kart microSD, pozwalający na jej rozbudowę do 32 GB. W obudowie komputera znalazło się ponadto miejsce na pełnowymiarowy port USB 2.0, HDMI i port microUSB. Za komunikację odpowiada moduł WiFi802.11 b/g.

W obudowie widoczny jest także otwór pozwalający na podłączenie zewnętrznego zasilacza, co niestety sugeruje, że  Android 4.0 Mini PC nie jest zasilany poprzez USB.

Android 4.0 Mini PC (handlowa nazwa tego modelu to Rikomagic MK802), choć jego konfiguracja nie urzeka, broni się ceną – 74 dolary wydają się interesującą propozycją, zwłaszcza że według informacji ze strony dystrybutora, w cenę wliczona jest wysyłka do Polski.

HP EliteBook P i W – laptopy dla mobilnych profesjonalistów

Android 4.0 Mini PC (Fot. Aliexpress.com)

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Android 4.0 Mini PC (Fot. Aliexpress.com)
Android 4.0 Mini PC (Fot. Aliexpress.com)

Źródło: Ubergizmo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!