802.11n oficjalnym standardem od września

Wygląda na to, że wreszcie po 7 latach wielkimi krokami zbliża się oficjalna akceptacja standardu sieci bezprzewodowych 802.11n. Wniosek powędrował już do IEEE i po akceptacji stanie się oficjalnym obowiązującym standardem.

RegHardware.co.uk
RegHardware.co.uk
Paweł Cebula

Wygląda na to, że wreszcie po 7 latach wielkimi krokami zbliża się oficjalna akceptacja standardu sieci bezprzewodowych 802.11n. Wniosek powędrował już do IEEE i po akceptacji stanie się oficjalnym obowiązującym standardem.

Prace nad standardem 802.11n trwały naprawdę bardzo długo, wynika to ze specyfiki i charakterystyki tego rozwiązania. W trakcie prac nie obeszło się bez różnych problemów, ale wygląda na to, że dzięki 802.11n możliwe będzie osiągnięcie transmisji danych z szybkością sięgającą nawet 600 Mb/s - oczywiście w normalnych warunkach będzie o to niezmiernie ciężko.

Długa droga 802.11 zaczęła się w 2002 roku, wtedy to rozpoczęły się prace nad nowym standardem. W 2006 roku IEEE otrzymało propozycję specyfikacji, ale z powodu braku poparcia została ona odrzucona. Dopiero rok później, po wprowadzeniu zmian została ona zaakceptowana i można było zaobserwować przyspieszenie prac.

Nikogo chyba nie zdziwi to, że trwają pracę nad kolejnymi standardami - 802.11ac i 802.11ad, które mają charakteryzować się jeszcze większą prędkością transmisji danych sięgającą nawet 1 Gb/s.

Aktualnie największa liczba urządzeń łączy się z sieciami bezprzewodowymi według standardu 802.11g - w zupełności wystarcza on do zastosowań domowych. Praktycznie większość nowego sprzętu (w tym netbooki, laptopy) ma możliwość obsługi sieci 802.11n, jednak droga do wyparcia starszego standardu jeszcze daleka.

Źródło: RegHardware

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.