Xovel - łopata w sam raz dla geeka!

Xovel

Xovel

Gdy na polskich i zagranicznych budowach coraz więcej pracowników z wyższym wykształceniem, czas wreszcie wprowadzić odrobinę innowacji do tej branży. Oto przykład na to, że łopata wcale nie musi być prostym narzędziem, a "łopatologia" nabiera zupełnie innego znacznia.

Stracił głowę podczas testowania domowej roboty poduszkowca

Oczywiście to nie pierwsza pomysłowa łopata — wystarczy, że przypomnicie sobie, jak sprawowała się wielofunkcyjna chińska saperka. Rosjanie też świecą przykładem jeśli chodzi o niestandardowe wykorzystanie łopaty. Xovel to próba ulepszenia tradycyjnej łopaty, dzięki czemu to proste narzędzie ma być jeszcze łatwiejsze w użyciu.

Dodatkowe funkcje

Zmieniony jest przede wszystkim sposób trzymania łopaty - stylisko zostało dodatkowo wyposażone w uchwyt, który ma być bardziej ergonomiczny. Xovel ma wbudowaną latarkę oraz wymienne końcówki, które zwiększają funkcjonalność narzędzia. Długość łopaty również można dostosować, a wykonanie z lekkich materiałów, takich jak włókna węglowe, ma sprawiać, że praca będzie mniej męcząca.

Jak Chińczycy czyszczą ulice? [wideo]

Nie da się ukryć, że projekt jest ciekawy i pomysłowy, ale trudno powiedzieć, czy jest sens udoskonalania tak prostego przedmiotu jakim jest łopata. Przy kopaniu potrzebne jest raczej solidne narzędzie, a nie kreatywnie zaprojektowany gadżet.

Zobacz również: Acer Aspire R7

Źródło: yankodesign.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?