10 niesamowitych akwariów dla geeka

10 niesamowitych akwariów dla geeka

10 niesamowitych akwariów dla geeka
Łukasz Wieliczko
22.07.2012 12:00, aktualizacja: 14.01.2022 09:31

Dziś coś dla miłośników akwarystyki i wszelkiej maści gadżetów, zwłaszcza tych elektronicznych. Hodujesz rybki i masz stary monitor, telewizor, komputer? Możesz to ze sobą połączyć. Przedstawiamy 10 niesamowitych akwariów. Większość z kategorii „recycled”.

Dziś coś dla miłośników akwarystyki i wszelkiej maści gadżetów, zwłaszcza tych elektronicznych. Hodujesz rybki i masz stary monitor, telewizor, komputer? Możesz to ze sobą połączyć. Przedstawiamy 10 niesamowitych akwariów. Większość z kategorii „recycled”.

Flipper

Serial „Tanked”, emitowany na Animal Planet, opowiada o działalności akwarystycznej firmy z Las Vegas. W jednym z odcinków główni bohaterowie serii mieli zrealizować dość nietypowe zamówienie. Zgłosił się do nich pewien człowiek o dwóch pasjach. Jedną z nich była akwarystyka, a drugą maszyny do gier typu pinball. Człowiek ten postanowił dokonać swego rodzaju syntezy dwóch hobby i zlecił stworzenie flippera, który pełniłby jednocześnie funkcję akwarium. Efekt? Zobaczcie sami.

Coś dla miłośników konsoli. Jeśli ktoś chciałby nieco podrasować swojego Xboxa 360, firma Blue Water Aquariums zapewnia przeróbkę konsoli na miniakwarium dla koralowców. Podświetlenie LED nadaje urządzeniu niezwykły, nowoczesny charakter. Aha, śpieszę z odpowiedzią na cisnące się na usta pytanie – nie, w takiej wersji konsola nie ma działać. Ma wyglądać. Po co komu akwarium wyglądające jak Xbox? Z komentarzy na stronie producenta wynika, że chętnych nie brakuje.

Stary PC

Co zrobić ze starym pecetem? To pytanie na pewno zadawało sobie wielu z nas. Skrzynki zalegają na strychach, piwnicach i nie bardzo wiadomo, co z nimi robić... Niejaki pbecker83 ze strony Instructables.com postanowił w kreatywny sposób wykorzystać jednostkę centralną. Zbudował wewnątrz miniakwarium. Co ciekawe, komputer wciąż działa i - choć nie jest najnowszy - może służyć właścicielowi do przeglądania Internetu. Z uwagi na temperaturę, jaką urządzenie osiąga podczas pracy, akwarium przeznaczone jest dla tropikalnych rybek, lubiących wysoką temperaturę. No i przyzwyczajonych do małych przestrzeni.

A working PC Aquarium Built by Patrick Becker

Drugie życie iMaca

Użytkownicy Apple’a też znajdą coś dla siebie w kategorii oryginalnych akwariów. Ba, „Macwaria”, tworzone przy użyciu obudów z pierwszych iMaców (G3) sprzed ponad dekady, stają się coraz bardziej popularne. Pod

Są tu miłośnicy filmów przyrodniczych? Jeśli uspokaja Was oglądanie podwodnego świata w telewizji, jest sposób, aby mieć to 24 godziny na dobę. Pod tym adresem znajdziecie instrukcję. Tylko co to za film przyrodniczy bez głosu Krystyny Czubówny?

Kilka poziomów, kilka komór – rybkom na pewno nie będzie się nudzić w takim akwarium. Jeśli ktoś ma odpowiednio dużo miejsca i funduszy – to opcja dla niego.

System naczyń połączonych

W jednym z coffee shopów w Evanston (stan Illinois) znajduje się widoczny na zdjęciu układ zbiorników połączonych swego rodzaju „kanałem”. W jednym końcu pomieszczenia jest jedno akwarium, w drugim – drugie, a połączone są sporej średnicy rurą, którą ryby podobno mogą swobodnie przepływać. Ciekawy jest sam system „kanału”. Otóż trakt – umieszczony powyżej poziomów obu zbiorników – funkcjonuje tylko dlatego, że jego końce doprowadzone są do najniższych rejonów akwariów.

Obraz

Pojemnik na długopis, komórkę, nożyczki połączony z wielofunkcyjnym zegarkiem (zegarek, termometr, kalendarz), z wbudowanym ...akwarium. Z uwagi na rozmiary zbiornik przeznaczony jest dla małych rybek. Ciasnotę rekompensuje 6 rodzajów „muzyki natury” oferowanych przez urządzenie.

Gwiezdnowojenny gadżet. Są tu maniacy serii? Na pewno. Żeby było ciekawiej – głowa robota-akwarium porusza się i wydaje dźwięki.

LEGO, Mario i rybki

Jeśli kogoś nudzą zwykłe akwaria, a ma sentyment do kultowego Mario, może stworzyć w swoim akwarium adekwatną do zainteresowań scenerię. Wystarczy trochę klocków LEGO i fantazji. Ciekawe, czy rybki wiedzą, kim jest ten pan z wąsem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)