Acer H9500BD - 1080p + 3D

Technologia 3D zatacza coraz szersze kręgi - po telewizorach, atakuje teraz projektory. Ciekawy produkt tego typu o oznaczeniu H9500BD pokazał niedawno Acer. Czym jeszcze się wyróżnia, oprócz trzech wymiarów?

Acer H9500BD (fot. Acer)
Acer H9500BD (fot. Acer)
Kamil Homziak

03.12.2011 23:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia 3D zatacza coraz szersze kręgi - po telewizorach, atakuje teraz projektory. Ciekawy produkt tego typu o oznaczeniu H9500BD pokazał niedawno Acer. Czym jeszcze się wyróżnia, oprócz trzech wymiarów?

Co ważne, w kwestii 3D, produkt Acera obsługuje większość popularnych technologii: dekodery 3D, odtwarzacze BluRay, konsole oraz Nvidia 3DTV Play. Potrafi też konwertować obraz 2D do 3D. W komplecie z urządzeniem otrzymuje się jedną parę okularów migawkowych.

Z punktu widzenia zwykłego użytkownika, znacznie ważniejsze są jednak inne parametry: rozdzielczość nominalna 1920 x 1080, jasność 2000 ANSI lumenów, wielkość obrazu od 20 do 300 cali, kontrast dynamiczny 50 000 : 1. Świetnej jakości obraz mają zapewnić między innymi technologie ColorBoost II i ColorSafe II. Nie zabrakło też kompletu złącz: 2x HDMI 1.4, DVI-D, 2x D-sub, RCA (chinch), S-Video. Dla posiadaczy pecetów istotna będzie informacja, że H9500BD wspiera 120-hercowe odświeżanie.

Choć przedstawiciele Acera zapewniają, że ważący ponad 7 kg projektor jest godny uwagi i dostępny w niezwykle przystępnej cenie (2000 dolarów, około 7000 zł), to jednak wydaje się, że urządzenia o podobnych parametrach kosztują nieco mniej. Z drugiej strony, wspomniane 2000 dolarów to jedynie sugerowana cena detaliczna i można spodziewać się, że w sklepach (zwłaszcza internetowych) H9500BD będzie kilka-kilkanaście procent tańszy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.