Algi i butelki z recyklingu czyli mała eko‑rafineria

Przedstawiam Michael'a Fischer'a, samodzielnie stworzył własny reaktor biopaliwa. W budowie wykorzystał butelki z recyklingu. Najistotniejsze są algi, którą odgrywają główną rolę w całym procesie przetwarzania.

Michael Fischer
Michael Fischer
Marcin Krzewicki

Przedstawiam Michael'a Fischer'a, samodzielnie stworzył własny reaktor biopaliwa. W budowie wykorzystał butelki z recyklingu. Najistotniejsze są algi, którą odgrywają główną rolę w całym procesie przetwarzania.

Mało kto chętnie wydaje ostatnie grosze na kolejne litry paliw kopalnianych, które nie rozpieszczają swoimi cenami. Niektórzy doskonale wiedzą, że część rolników produkuje eko-paliwa na własny użytek, ale z wykorzystaniem innej technologii. Gdyby tak samemu skonstruować mini rafinerię i przerobić jakiś stary samochodzik? Jeśli mamy pod ręką algi reszta nie powinna stanowić problemu.

Michael zbudował własny foto-reaktor, w którym algi wykorzystują dwutlenek węgla i światło słoneczne do produkcji ekologicznego paliwa.

Jakiś czas temu pisałem artykuł o algach i ich wielkim potencjale.

Pojawiła się nowa szansa ucieczki od paliwowych gigantów, ich dyktaturze cenowej i politycznej. Technologia wytwarzania biopaliw z alg powinna być rozwijana, gdyż niesie za sobą ogromne korzyści. Te organizmy nie umierają i nie zużywają się podczas procesu przetwarzania, wręcz przeciwnie. Bardzo chętnie rozmnażają się więc nie powinno być żadnego problemu z ich niedostatkiem.

W materiale wideo Michael Fischer zaprezentuje swój wynalazek.

An Algae Bioreactor from Recycled Water Bottles

źródło: Greenoptimistic

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.