Altec Lansing przedstawia głośnik Wi‑Fi [CES 2012]

Wydaje się, że firma w tym roku bardziej postawiła na jakość niż ilość. Stoisko Altec Lansing w Las Vegas w tym roku jest niezwykle skromne. Właściwie producent przedstawił tylko jedno urządzenie – LIVE 5000. Czy to oznacza, że jest aż tak niesamowite?

Altec Lansing LIVE 5000
Altec Lansing LIVE 5000
Marcin Honkisz

Wydaje się, że firma w tym roku bardziej postawiła na jakość niż ilość. Stoisko Altec Lansing w Las Vegas w tym roku jest niezwykle skromne. Właściwie producent przedstawił tylko jedno urządzenie – LIVE 5000. Czy to oznacza, że jest aż tak niesamowite?

LIVE 5000 to bezprzewodowy głośnik Wi-Fi pozwalający na słuchanie domowych zbiorów muzycznych w dowolnym pomieszczeniu. Urządzenie może być sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie z systemem iOS lub Android. Można sterować również z klasycznego komputera PC lub Mac.

Głośnik (a właściwie dość zaawansowana kolumna) gwarantuje świetne brzmienie i mobilność. Od strony technicznej sprzęt wygląda dość ciekawie. Ten przenośny głośnik ma w sobie trzystopniowy wzmacniacz, na którego wyjściach znalazły się dwa 1-calowe tweetery neodymowe , dwa 3-calowe głośniki średniotonowe z kevlarowymi membranami oraz jeden 4-calowy subwoofer. Wzmacniacz chłodzony jest za pomocą pasywnego systemu radiatorów. Prócz głównego źródła danych, jakim jest Wi-Fi, do urządzenia można wpiąć klasyczny synał aux oraz dysk zewnętrzny poprzez złącze USB. LIVE 5000 ma złącze jack 3,5 mm na słuchawki.

LIVE 5000 jest kompatybilny ze wszystkimi standardami sieci Wi-Fi – 802.11 b/g/n. Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki nie tylko tej zgromadzonej w lokalnej sieci, ale i z Internetu. Funkcja multi-room pozwala na łączenie kilku LIVE 5000 w obrębie domu i realizację scenariuszy muzycznych. We wszystkich pomieszczeniach można odtwarzać tę samą muzykę lub w każdym pomieszczeniu inną. Całe sterowanie siecią urządzeń może być realizowane z jednego smartfona.

LIVE 5000 na targach CES (fot. cultofmac.com)
LIVE 5000 na targach CES (fot. cultofmac.com)

Obecnie jest wiele różnych sposobów, aby poznać muzykę, którą się kocha. I nie ma znaczenia, z jakiego źródła się jej słucha: z Internetu, z prywatnej biblioteki czy telefonów znajomych. Dzięki temu urządzeniu muzyka łączy się ze stylem życia i współgra z nim - mówi Stead Brendon, wicedyrektor Altec Lansing.

Urządzenie na pewno dostarcza świetną jakość dźwięku, w końcu producent jest znaną marką akcesoriów nie od dziś. Mam pewne wątpliwości co do koncepcji sterowania. Czy każdemu przypadnie do gustu sterowanie właściwie tylko za pomocą innych urządzeń. Czy zintegrowanie choćby najprostszego kontrolera z małym ekranem aż tak podniosłoby cenę urządzenia? Widocznie producent stwierdził, że tak będzie lepiej, dodając do zestawu tylko banalny pilot.

LIVE 5000 ma pojawić się w sprzedaży na początku lata 2012 roku. Cena ma wynieść ok. 500 dolarów. Trudno stwierdzić, czy urządzenie przyjmie się na rynku. Biorąc jednak pod uwagę resztę produktów firmy, można przypuszczać, że i ten znajdzie grupę nabywców.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.