Apple Card w drewnianym etui. Wala ci się gdzieś 139 dolarów?
W końcu powstał dodatek do produktów Apple, który będzie można używać również z produktami innych marek. To drewniane etui na największy skarb - tytanową kartę Apple Card.
Choć tytanowa karta Apple Card nie jest jeszcze dostępna w Polsce, nie sposób było przegapić wiadomości, że odbarwia się przy kontakcie ze skórą. Jeśli ma zostać piękna dłużej, nie można jej nosić w tradycyjnym portfelu czy torebce. Jak żyć?
Projektanci pracowali cały tydzień
Na pomoc przychodzi Kerf. Producent drewnianych etui na iPhone'y, Pixele i flagowe Samsungi Galaxy S9 i S10 wprowadził do oferty podobne futerały na kartę płatniczą. Ceny wahają się od 39 do 139 dolarów, zależnie od użytego materiału i naniesionego grawerunku.
Choć drewniany futerał został zaprojektowany specjalnie dla tytanowej Apple Card, Kerf zaznacza, że można go używać także z innymi kartami płatniczymi. W końcu doczekaliśmy się akcesorium dla marki Apple, które będzie działać także z innymi produktami! Etui nie jest związane z ekosystemem Apple ;-)
Ponadto etui, choć wygląda, jakby mogło zmieścić kilka kart, ma miejsce tylko na jedną. Ma za to taką samą grubość, jak etui dla iPhone'a tego producenta, więc w zestawie będzie się prezentować dużo lepiej. Keft chwali się, że każde etui zostało wycięte z jednego kawałka drewna, pochodzącego z lasów w okolicach Pittsburghu. Nad dopracowaniem detali projektanci spędzili… cały tydzień.
Otwórz pudełko, wyjmij kartę
Miejsce na Apple Card zostało wyłożone zamszem, bezpiecznym dla tytanowej karty. By wyjąć to płatnicze cacko, trzeba najpierw odsunąć wieczko pudełka, a następnie skorzystać z mechanizmu unoszącego kartę i ją wyjąć. Gotowe. Robiąc to, można się pocieszać, że wciąż jest to szybszy sposób płacenia niż odliczanie drobniaków.
Pudełka są robione na zamówienie. Wykonanie trwa od 1 do 3 tygodni. Przesyłka będzie jechać do Europy 2-4 dni FedExem lub 14-18 tańszym UPS-em.