Automat do gier DIY ze stolika kuchennego [wideo]

Jeśli macie trochę wolnego czasu i pieniędzy, możecie pokusić się o zrobienie własnego automatu do gier. Może jego konstrukcja nie jest najprostsza, ale to niepowtarzalny sposób na zagranie w jeden z najpopularniejszych tytułów w historii!

fot. Flickr/D.o.M.e.N.i.C.o/lic. CC
fot. Flickr/D.o.M.e.N.i.C.o/lic. CC
Grzegorz Nowak

Jeśli macie trochę wolnego czasu i pieniędzy, możecie pokusić się o zrobienie własnego automatu do gier. Może jego konstrukcja nie jest najprostsza, ale to niepowtarzalny sposób na zagranie w jeden z najpopularniejszych tytułów w historii!

Pong to jedna z pierwszych gier wideo, która rozpoczęła historię tego przemysłu - pierwszy krok na długiej drodze do tytułów takich jak Crysis czy Bulletstorm. Właściciel strony bradsprojects.com stworzył klona tej klasycznej gry w formie stolika do kawy, przy którym spokojnie może zasiąść czterech graczy.

Super Table Pong został wyposażony w "ekran" składający się z 900 diod LED (30 x 30) oraz cztery kontrolery ze starego Atari 2600. Konsola działa dzięki 8-bitowemu komputerowi o częstotliwości 8 MHz. W czasie gry na środku ekranu pojawia się do pięciu kul, które z różną szybkością odbijają się od ścian i paletek sterowanych przez graczy. Za odbicie jednej piłeczki gracz otrzymuje 1 punkt, a za przepuszczenie traci 1 punkt. Zwycięzcą zostanie ten, kto jako pierwszy uzbiera 20 punktów.

Gra jest szybka, dynamiczna i może dać wiele radości grającym. Ma do tego bardzo mały pobór energii - 4 baterie AA wystarczą na ponad 2 miesiące gry, przy założeniu że będzie się grało 30 minut dziennie. Na stronie instructables.com znajdziecie dokładne wytyczne, jak zbudować taki stół samodzielnie.

Poniżej możecie obejrzeć filmik przedstawiający gotową retrokonsolę.

The Four Player Pong Table.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.