Biblioteka w kieszeni. Czytniki Kindle w atrakcyjnych cenach

Oryginalne, papierowe książki mają się równie dobrze co kilka lat temu, ale wprowadzenie na rynek profesjonalnych czytników nieco zmieniło ten stan rzeczy. Jeśli chcesz obcować z literaturą zawsze i wszędzie w wygodny sposób, wypróbuj urządzenie Kindle.

Książki mają się dobrze, ale znajdzie się dla nich alternatywa
Książki mają się dobrze, ale znajdzie się dla nich alternatywa
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Patryk Wieczorek

Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których opłaca się korzystać z czytnika. Liczy się przede wszystkim dobra jakość wykonania, jak i wygoda użytkowania.

Setki godzin czytania

Zwolennicy czytania książek na ekranach smartfonów i tabletów doskonale wiedzą, że na dłuższą metę taka czynność bardzo męczy oczy. Ciągłe wpatrywanie się w świecący ekran sprawi, że co jakiś czas trzeba będzie sobie zrobić przerwę, gdyż w innym przypadku musisz liczyć się z piekącymi i zaczerwienionymi oczami. Zaletą czytników jest to, że urządzenia nie emitują własnego światła, a co za tym idzie nie podrażniają oczu. Ci, którzy spędzają długie godziny nad książką, na przykład w czasie podróży, nie poczują różnicy.

Sekret tkwi w zastosowaniu ekranu w technologii E ink, w której elektroniczny atrament w wersji białej i czarnej znajduje się w milionach mikrokomórek o średnicy ludzkiego włosa. Pod wpływem impulsu elektromagnetycznego, cząsteczki o określonym kolorze wędrują do góry lub dołu, tym samym zmieniając kolor pikseli na czarny lub biały. W efekcie litery w ułamku sekundy formują się przed oczami.

Obraz
© Pixabay.com

Dzięki temu atrament e ink zawsze wygląda tak samo, niezależnie od kąta widzenia. Matowy ekran nie odbija światła, a w związku z tym możesz używać go nawet w pełnym słońcu. Bateria starcza na setki godzin przeglądania treści, ponieważ impuls zostaje wysyłany wyłącznie podczas zmiany strony. Co więcej, ekran jest odporny na zagniecenia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć czytnik zamykany jak książka. Jedyną wadą ekranu wykonanego w tej technologii jest fakt, że w ciemności nie obejdziesz się bez latarki.

Biblioteczka w torbie

W zależności od wybranego modelu możesz pokusić się o czytnik z bardziej lub mniej rozbudowaną pamięcią, która pozwoli na przechowywanie mnóstwa dokumentów. Długa podróż nie skazuje cię na jedną lub dwie lektury, teraz możesz ich mieć dziesiątki, a w razie zmiany nastroju wybrać inną książkę, która bardziej będzie ci odpowiadać. W dodatku sparowanie czytnika z innymi urządzeniami pozwoli kontynuować lekturę na innym urządzeniu, gdy zapomnisz zabrać czytnika.

Obraz
© Pixabay.com

Korzystanie z czytnika daje o wiele większą wygodę użytkownikowi. Kupowanie lub wypożyczanie nowych pozycji odbywa się za pośrednictwem internetu, nie musisz więc wychodzić z domu, by zaopatrzyć się w nowe lektury.

Tytuły na wyciągnięcie palca

Niewątpliwą zaletą są również duże możliwości jeśli chodzi o obróbkę tekstu. Robienie własnych notatek, zakreślanie interesujących fragmentów i powracanie do nich w odpowiedniej chwili jest bardzo wygodne. W dodatku podczas konwersji na inne urządzenie lub format zaznaczone fragmenty pozostają bez zmian.

Z drugiej strony osoby starsze lub te ze słabym wzrokiem mogą bez problemu zmienić wielkość czcionki bez zaburzenia wyświetlania strony. Jeśli tekst okaże się być zbyt mały, nie musisz jeździć palcem po ekranie i przesuwać strony, urządzenie samo dostosuje wielkość wyświetlanych liter do możliwości ekranu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.