Big Jambox - czy takie rzeczy naprawdę komuś się podobają?

Firma Jawbone właśnie wypuściła na rynek swoje najnowsze dzieło - bezprzewodowy głośnik, który osiągnął szczyty w kategorii kicz roku. A do tego wykorzystuje technologię bluetooth.

Big Jambox (fot. jawbone.com)
Big Jambox (fot. jawbone.com)
Marcin Honkisz

Firma Jawbone właśnie wypuściła na rynek swoje najnowsze dzieło - bezprzewodowy głośnik, który osiągnął szczyty w kategorii kicz roku. A do tego wykorzystuje technologię bluetooth.

O ile sama idea bezprzewodowych głośników, pozwalających cieszyć się muzyką zgromadzoną na smartfonach czy tabletach, w pewnych okolicznościach jest w stanie się obronić, o tyle ubieranie jej w takie obudowy jest już przesadą.

Big Jambox oferowany jest przez producenta w trzech wersjach kolorystycznych: Graphite Hex, White Wave oraz Red Dot. Czyli - mówiąc po ludzku: szarej, białej i czerwonej. Wszystkie kosztują tyle samo, bo ok. 300 dolarów. Czy za tę dość wysoką cenę klient otrzyma przynajmniej niezłe brzmienie?

Jakość emitowanego dźwięku musi niestety pozostać tajemnicą. Producent zdradza tylko, że sprzęt wyposażono w neodymowe głośniki z pasywnymi radiatorami, co zapewić ma bardzo dobrą jakość basów. Jak widać podanie pasma przenoszonych częstotliwości przerosło Jawbone.

Zachwalany jest natomiast protokół bluetooth 2.1, który umożliwia sparowanie głośnika z dowolnym smartfonem czy tabletem. Wykorzystanie wielopunktowej odmiany tej technologii pozwala na jednoczesne sparowanie Big Jamboxa z dwoma nadajnikami sygnału. Dodatkowo głośnik wyposażono w wielokierunkowy mikrofon, który umożliwia wykorzystanie sprzętu jako zestawu głośnomówiącego.

Gadżet zostal wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który umożliwia słuchanie muzyki bez prądu przez ok. 15 godzin. Dodając do tego zasięg technologii bluetooth - ok. 10 m otrzymujemy niezbyt funkcjonalną zabawkę za ponad 1000 zł. No i nie należy zapominać o designie...

Źródło: jawbone.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.