Blogowanie z zaświatów

Mieliśmy już do czynienia z nagrobkami wysyłającymi SMS-y. Teraz przyszła pora na E-Tomb, kamień nagrobny kumulujący i przechowujący informacje o zmarłych.

E-Tomb
E-Tomb
Piotr Jamrogiewicz

Mieliśmy już do czynienia z nagrobkami wysyłającymi SMS-y. Teraz przyszła pora na E-Tomb, kamień nagrobny kumulujący i przechowujący informacje o zmarłych.

Radiowe kody kreskowe mogą mieć różne zastosowanie. Jak pokazują azjatyccy projektanci, kontrowersyjna (spór o dostęp do prywatności) technologia RFID może się także sprawdzić w branży Hadesa.

Kiedyś, aby zachować wspomnienia i anegdoty, ludzie spisywali pamiętniki. Kto nie był obdarzony talentem literackim, mógł takie zadanie zlecić wykwalifikowanym skrybom (zwanym obecnie ghostwriterami). Internet daje nam w tym przypadku szerszy wachlarz możliwości.

W dobie Facebooka, blogosfery, a także stale zyskujących na popularności mikroblogów (Twitter i spółka) nasze wirtualne życie biegnie niesłychanie szybko. Nawet limit 140 znaków (w przypadku Twittera) zyskał wielu zwolenników, którzy za jego pomocą oznajmiają światu swoje przemyślenia.

ewolucja
ewolucja

Infografika powyżej pokazuje (z lekkim przymrużeniem oka) ewolucję gatunku ludzkiego. Prawda nie jest jednak do końca śmieszna. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez wirtualnego wcielenia. Można by na ten temat napisać niejedną rozprawę socjologiczną (i nie tylko).

E-Tomb koncepcja
E-Tomb koncepcja

Idea ta przyświecała prawdopodobnie twórcom e-mogiły. Możemy w niej przechowywać ślady naszej aktywności w Sieci, informacje o nas, wpisy na blogi, zdjęcia itp. Następnie wykorzystując technologię Bluetooth, kamień nagrobny będzie dzielił się tymi skarbami z odwiedzającymi nasz grób gośćmi. Całe urządzenie ma być zasilane panelem słonecznym.

Czy e-Tomb to kolejny krok na drodze do wiecznie żywego społeczeństwa informacji? Kilka lat temu na ekranach kin zagościł film traktujący o podobnym problemie. Wtedy wspomnienia były poddawane edycji. Jak może być tym razem? W końcu o zmarłych nie wypada mówić źle.

Źródło: Yankodesign

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.