Boogio – kontroler w butach. Idź i graj

Boogio – kontroler w butach. Idź i graj

Boogio – kontroler w butach. Idź i graj
Adam Bednarek
23.06.2014 12:58, aktualizacja: 23.06.2014 13:43

Skoro kontrolerem może być głowa lub ręka, to czemu nie zrobić użytku ze stóp.

A raczej z butów, bo właśnie do obuwia przyczepia się Boogio. Za pomocą czujników gadżet przenosi wszystkie ruchy stopy do gry. Prędkość, nacisk, balans – tego typu aktywności mogą zostać wykorzystane.

Gdzie? Na przykład w grach imprezowych czy tanecznych, w których ruch faktycznie jest niezbędny. Boogio wydaje się nieco bardziej naturalne od PlayStation Move, choć z drugiej strony Kinect daje więcej swobody i możliwości – wykorzystuje nie tylko nogi, ale też pozostałe kończyny.

Spacer w wirtualnym świecie

Do tego dochodzi wirtualna rzeczywistość. Nie da się ukryć, że dodanie ruchu do Oculus Rift jest bardzo kuszące. Stąd popularność np. specjalnych bieżni. Chodzenie w Boogio jest jednak wygodniejsze i praktyczniejsze niż w małej klatce.

Obraz

Plusem Boogio może być dokładność i uniwersalność. Twórcy zapewniają, że gadżet można wykorzystać na przykład podczas przeglądania menusów czy prezentacji. Przechylanie się, by zmienić slajd? Sprytne.

Rewolucja nadchodzi?

Jest kilka ciekawych zastosowań dla Boogio, choć na razie nie można oczekiwać, by tego typu sterowanie zrewolucjonizowało świat gier. Sprzęt do sprzedaży trafi dopiero w 2016 roku.

Obraz

Być może wtedy wirtualna rzeczywistość będzie już na topie i takie gadżety będą miały wzięcie. Chcielibyście chodzić za pomocą własnych nóg, grając w gry za pomocą Oculus Rift?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)