Chrome 4.0 wygrał w teście na najszybszą przeglądarkę

Redaktorzy serwisu Lifehacker przeprowadzili testy najpopularniejszych przeglądarek. Okazało się, że deweloperska wersja Chrome 4.0 jest najszybsza, choć program ma wady.

Chrome 4.0 wygrał w teście na najszybszą przeglądarkę
Andrzej Biernacki

04.09.2009 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Redaktorzy serwisu Lifehacker przeprowadzili testy najpopularniejszych przeglądarek. Okazało się, że deweloperska wersja Chrome 4.0 jest najszybsza, choć program ma wady.

Na początku zbadano czas uruchamiania się na zimno (po raz pierwszy od uruchomienia komputera) oraz na ciepło (po raz kolejny). Wyniki nie były zaskoczeniem:

Podczas testów okazało się, że Chrome 4 ma problemy z szybkim startem, radzi sobie znacznie gorzej od stabilnej wersji 2.0:

"Czwórka" pokazuje swój potencjał kiedy jest już uruchomiona. Nowe karty pojawiają się błyskawicznie. Tym razem najgorzej wypada Opera:

Obraz

Chrome 4.0 pokonuje nawet stabilną wersję 2.0 i dystansuje konkurencję:

Obraz

Podczas testowania JavaScriptu pierwsze miejsce na podium ponownie przypadło produktowi Google:

Obraz

Największym problemem Chrome 4.0 okazało się być zużycie pamięci - dużo większe niż w "dwójce" i prawie tak duże jak w Internet Explorerze 8. Wygrał Firefox 3.5:

Obraz

Podsumowując, Google Chrome świetnie radziło sobie z otwieraniem nowych kart oraz JavaScriptem.

Zawiodło nieco podczas uruchamiania się - nad tą kwestią deweloperzy muszą jeszcze popracować, podobnie jak nad zużyciem pamięci.

Przeglądarka z Mountain View okazała się być mimo to nieco lepsza od produktów Mozilli i Opery Software.

Źródło: Lifehacker

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.