Chrome na Linuksie jeszcze przed wakacjami

Kolejne wersje przeglądarki Google Chrome powstają jak grzyby po deszczu. W najnowszej wersji 2.0 Pre-Beta twórcy uniezależnili program od bibliotek sieciowych systemu Windows co wiele osób błędnie odczytało jako możliwość uruchomienia Chrome w systemach alternatywnych.

Chrome na Linuksie jeszcze przed wakacjami
Adrian Nowak

Kolejne wersje przeglądarki Google Chrome powstają jak grzyby po deszczu. W najnowszej wersji 2.0 Pre-Beta twórcy uniezależnili program od bibliotek sieciowych systemu Windows co wiele osób błędnie odczytało jako możliwość uruchomienia Chrome w systemach alternatywnych.

Obecnie wszystkie najpopularniejsze przeglądarki są dostępne w pełnej krasie dla systemów spod znaku pingwina i Mac OS. Oczywiście z wyjątkiem Internet Explorera, który uruchamia się wyłącznie na Windowsie. Widać zatem, że producenci dostrzegają dość dużą grupę użytkowników, która korzysta z sieci. Niestety jak zwykle Linuksowcy muszą dłużej czekać na wydanie poszczególnych programów. W tej dziedzinie Google jest jednak bardzo chwalone, gdyż zwykle z niewielkim opóźnieniem udostępnia w pełni funkcjonalne edycje swoich narzędzi.

Tak samo ma być też z Chromem. Jak zapowiadają twórcy mimo iż przeglądarka nie jest jeszcze dostępna dla systemów alternatywnych równolegle przebiegają prace dla różnych jej wersji. Jak niewiele osób wie, już teraz można korzystać z Chrome na Linuksie czy Mac OS używając programu Wine, jednak nie jest to stabilne rozwiązanie. Wersja Google Chrome dla Linuksa ma być wydana jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Nie pozostaje mi nic innego jak napisać - czekamy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.