Coca-Cola stawia na papier, Bacardi na rośliny. Oto ich nowe biodegradowalne butelki

Jesteśmy coraz bliżej pożegnania szkła oraz przede wszystkim plastiku. Bacardi pokazuje swój pomysł na butelkę przyszłości.

Takie butelki niedługo mogą przejść do historii
Takie butelki niedługo mogą przejść do historii
Adam Bednarek

12.11.2020 | aktual.: 08.03.2022 14:31

Butelka wykorzystuje biopolimer, pochodzący z oleju z nasion. Wystarczy 18 miesięcy, aby wykonana z niego butelka w pełni się zdegradowała.

Według szacunków Bacardi ich dotychczasowe butelki odpowiadają za 3000 ton plastiku rocznie. Nowe, pozbawione mikroplastików rozwiązanie będzie mogło być wykorzystane również przez innych producentów.

Obraz
  • Po rozwiązaniu problemu będziemy udostępniać rozwiązanie do użytku w całej branży. Nie chodzi o przewagę konkurencyjną. Chodzi o robienie tego, co właściwe dla planety - powiedział Jean-Marc Lambert, starszy wiceprezes ds. operacji globalnych w Bacardi, cytowany przez Wirtualne Media.

Nowe opakowania to trend wśród producentów napojów i alkoholi. Niedawno swoje rozwiązanie pokazała Coca-Cola. Ich butelka składa się w dużej części z papieru.

— Prototyp pierwszej generacji papierowej butelki nadal składa się z papierowej powłoki (otoczki) z plastikowym zamknięciem i plastikową wyściółką w środku — precyzuje Stijn Franssen, kierownik ds. innowacji w dziale badań i rozwoju opakowań w Coca-Cola.

Podobny pomysł ma Carlsberg. Plan zakłada, że większa część butelki byłaby stworzona ze 100-procentowo biodegradowalnej tektury, a pozostała część składałaby się włókien roślinnych (bioplastik).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.