Coraz więcej osób chce mieć możliwość korzystania z Internetu

Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęło już ponad 40 tys. zgłoszeń w sprawie białych plam, które są niczym innym jak miejscami gdzie nie ma dostępu do Sieci. Urząd twierdzi, że zapotrzebowanie na internet będzie rosnąć w naszym kraju bardzo szybko. Czy możemy więc liczyć na poprawę ofert od operatorów?

mysz
mysz
Mateusz

Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęło już ponad 40 tys. zgłoszeń w sprawie białych plam, które są niczym innym jak miejscami gdzie nie ma dostępu do Sieci. Urząd twierdzi, że zapotrzebowanie na internet będzie rosnąć w naszym kraju bardzo szybko. Czy możemy więc liczyć na poprawę ofert od operatorów?

Dostęp do szerokopasmowego internetu nie jest już wyłącznie "luksusem", który był zarezerwowany dla klientów TP SA. Obecnie jest on dostępny także za pomocą drogi radiowej (sieci komórkowe oraz technologia CDMA) oraz w kablówkach. Tymczasem w Polsce nadal są miejsca, w których w ogóle nie można połączyć się z Siecią.

UKE pracuje właśnie nad stworzeniem listy takich miejsc. Od lutego br. do urzędu wpłynęło już 40,4 tys. zgłoszeń, które są wysyłane zarówno przez samych operatorów jak i samorządy oraz prywatne osoby. UKE zachęca aby to robić, ponieważ operatorzy wiedząc, gdzie nie ma Sieci, mogą zainteresować się takimi rejonami.

Anna Streżyńska, prezes UKE powiedziała, że

[cytat]Wraz z budową społeczeństwa informacyjnego rośnie liczba zgłoszeń dotyczących zapotrzebowania użytkowników na usługi telekomunikacyjne. Jednocześnie coraz więcej małych lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych przekazuje dane do map. Dostrzegają oni w mapach narzędzie ułatwiające pozyskiwanie nowych klientów.[/cytat]

Jak szacuje UKE, w latach 2010-2012 od 1,1 do 1,5 mln osób będzie chciało uzyskać dostęp do nowych stacjonarnych łącz szerokopasmowych, a popyt na mobilny dostęp do szerokopasmowej sieci będzie wyższy o 1 mln od obecnej liczby, która wynosi ok. 1,8 mln Polaków.

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wzroście zapotrzebowania, jest ilość gospodarstw domowych, w których pojawiają się komputery. Ich liczba rośnie bardzo szybko, podobnie jak ilość chętnych na posiadanie internetu. Wszystko zależy teraz od operatorów, którzy powinni starać się o pozyskanie nowych klientów.

Źródło: Gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.