Cyfrowe okulary OLED

Zanim ziszczą się marzenia o ekranach w soczewkach kontaktowych może doczekamy się wyświetlaczy w okularach? Instytut Fraunhofera pracuje nad czymś takim.

cyfrowe-okulaty-oled
cyfrowe-okulaty-oled
Szymon Adamus

05.06.2009 10:23

Zanim ziszczą się marzenia o ekranach w soczewkach kontaktowych może doczekamy się wyświetlaczy w okularach? Instytut Fraunhofera pracuje nad czymś takim.

Okulary składały by się z mikro wyświetlacza OLED na chipie CMOS z technologią śledzenia ludzkiego oka. Chip o wymiarach 19,3 x 17 milimetrów został by umiejscowiony za zawiasami na wysokości skroni. Obraz wyświetla na siatkówkę użytkownika. OLED został wybrany ze względu na wysoką jasność.

Fraunhofer Institute - znany także pod nazwą Towarzystwo Fraunhofera - to organizacja 56 niemieckich instytutów naukowo-badawczych założona w roku 1949. Skupiając 12 500 pracowników, jest największą w Europie organizacją zajmującą się badaniami stosowanymi i ich wdrożeniami w przemyśle. Specjalizuje się w obszarach takich jak techniki informatyczne i telekomunikacyjne, mikroelektronika, techniki produkcyjne, energetyka, transport, inżynieria środowiska i technologie materiałowe. Towarzystwo Fraunhofera uzyskuje 60 % swojego budżetu w wyniku umów, kontraktów i projektów badawczo-rozwojowych.

fraunhofer
fraunhofer

Patronem Towarzystwa jest monachijski wynalazca Joseph von Fraunhofer, którego życiorys jest przykładem postępowania odpowiadającego modelowi działania Towarzystwa. Model ten to prowadzenie badań naukowych, które znajdują zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym, a dzięki temu służą dobru społeczeństwa.

W jednym z instytutów Towarzystwa Fraunhofera (Fraunhofer IIS w Erlangen) pracował między innymi Karlheinz Brandenburg. Wraz ze współpracownikami stworzył on algorytm MP3.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.