Czy następna gwiazda formatu Lady Gagi będzie postacią wirtualną?

Chcesz zostać sławnym muzykiem? Lepiej przestań czytać już teraz. Istnieje możliwość, że właśnie nadchodzi era całkowicie wirtualnych muzycznych idoli.

Hatsune Miku
Hatsune Miku
Jakub Tabaczewski

Chcesz zostać sławnym muzykiem? Lepiej przestań czytać już teraz. Istnieje możliwość, że właśnie nadchodzi era całkowicie wirtualnych muzycznych idoli.

Japońska firma Crypton Future Media wypuściła niedawno na rodzimy rynek muzyki pop artystkę Hatsune Miku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Miku jest całkowicie cyfrowym tworem wygenerowanym w pamięci komputera.

Hatsune Miku
Hatsune Miku

Jest gwiazdą popularnej w Japonii sceny Vocaloid software, która umożliwia fanom tworzenie muzyki na potrzeby fikcyjnych wykonawców. Crypton Future Media postanowiło pójść o krok do przodu i nadać swojej postaci formę trójwymiarowego hologramu.

Hatsune Miku
Hatsune Miku

Warto wspomnieć, że z podobnego pomysłu korzystali już muzycy zespołu Gorillaz, w którym żywi wykonawcy kryli się za swoimi animowanymi avatarami. Co sądzicie o koncepcji wirtualnych gwiazd estrady? Czy taki pomysł ma szanse przyjąć się w branży muzycznej na stałe?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.