Czy okulary 3D Panasonica rzeczywiście działają z Samsungami?

Pamiętacie informację o tym, że okulary 3D Panasonica i Samsunga są kompatybilne z telewizorami konkurencji, po odwróceniu do góry nogami? Sprawdziłem czy to prawda w jednym z Poznańskich Media Marktów.

Czy okulary 3D Panasonica rzeczywiście działają z Samsungami?
Szymon Adamus

10.06.2010 08:40

Pamiętacie informację o tym, że okulary 3D Panasonica i Samsunga są kompatybilne z telewizorami konkurencji, po odwróceniu do góry nogami? Sprawdziłem czy to prawda w jednym z Poznańskich Media Marktów.

Wieści o tej ciekawostce dotarły do nas z magazynu Home Cinema Choice. Niejaki Steve May sprawdził okulary trójwymiarowe dwóch producentów i okazało się, że do obsługi urządzeń konkurencji wystarczy je odwrócić. Na nosie wygląda to dość głupio, ale przynajmniej mamy większą swobodę przy wyborze telewizora 3D. Informacja została już potwierdzona przez Simona Lee, szefa działu R&D w Samsungu. Obydwie firmy używają takiej samej technologii w swoich spolaryzowanych, aktywnych okularach 3D. Jedyna różnica, to zamienienie soczewek miejscami.

I rzeczywiście. Na prezentacji Samsunga 3D w jednym z poznańskich Media Marktów sprawdziłem okulary Panasonica. Działały. Obraz nie był tak idealny jak z urządzeń Samsunga, ale było widać trójwymiar.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/06/Samsungprezentacja.jpg)

Co nam z tego przyjdzie? Aktualnie w sumie nic. Chyba, że na Allegro pojawią się używane okulary dwóch producentów. Ale w przyszłości takie "ciekawostki" mogą być jednym z argumentów w walce o standaryzację. To jakiś idiotyzm, że mamy już jeden standard Blu-ray 3D, ale producenci nie dogadali się w kwestii samej technologii trójwymiaru w ich panelach. Szczególnie, że zarówno telewizory jak i same okulary są potwornie drogie... ale o tym jutro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.