Czy telefony Nokii będą ładowane przez ciepło naszych kieszeni?

W telefonach koncepcyjnych rozważa się nie tylko wygląd czy funkcjonalność, ale przede wszystkim technologię. A co powiedzie na smartfona zasilanego przez ciepło Waszych kieszeni u spodni czy bluzy?

Nokia
Nokia
Marcin Krzewicki

W telefonach koncepcyjnych rozważa się nie tylko wygląd czy funkcjonalność, ale przede wszystkim technologię. A co powiedzie na smartfona zasilanego przez ciepło Waszych kieszeni u spodni czy bluzy?

Taki sposób uzupełniania energii akumulatorów telefonów koncepcyjnych Nokii rozważył twórca tego pomysłu, czyli Patrick Hyland. Nie chodzi oczywiście o znanego, irlandzkiego boksera, ale o aktualnego dyrektora do spraw badań i rozwoju w firmie Sirota Survey Intelligence.

Obraz

Według Patrick'a telefon przyszłości powinien być wyposażony w technologie ułatwiające uzupełnianie energii w bateriach takich mobilnych urządzeń. Zgodnie z tą myślą można słusznie stwierdzić, że najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem będzie implementacja w takich telefonach generatorów termoelektrycznych.

Przecież przez większość czasu nosimy nasze "komórki" w kieszeniach, czyli tam, gdzie zawsze naszym "zabaweczkom" jest ciepło i przytulnie. Nasz elektroniczny "podopieczny" może skorzystać podwójnie w czasie miłego wylegiwania się w ciepłym zakamarku, ponieważ bez większych przeszkód czy też skomplikowanych technologii może on przekształcać ciepło w energię elektryczną.

Obraz

Takie rozwiązanie może jednak wpłynąć negatywnie na cenę urządzeń wyposażonych w taką technologię. A to dlatego, że do przetwarzania ciepła w energię elektryczna niezbędna jest miedziana, spora powierzchnia. Może to być chociażby tylna klapa telefonu. Metal ten nie jest najtańszy przy produkcji takich dodatków, więc koncepcja ma także minusy.

Źródło: dezeen

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
gadżetynewskomputery

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.